Kanonýři Kladno 

Od loňska kdy jsme se s tímto soupeřem potkali naposledy se toho v táboře Kladna hodně změnilo. Tým opustila řada opor jako byli Ondřej Papoušek, Marek Pixa, Matyáš Bachmaier a další. Bývalý kapitán Dušan Přívara nyní vede tým z pozice hlavního trenéra, který sází především na mladé hráče. V základní části ovládli produktivitu týmu Vojtěch Novák s Jakubem Bohuslávkem, ve vyřazovacích bojích byl již jasným vládcem druhý jmenovaný. Ale není to jen o mladých puškách, zkušenosti do týmu vnáší gólman Ivan Ponomarev nebo Tomáš Chroust. A jak se vlastně Kladnu dařilo v této sezóně? Základní část příliš povedená nebyla, po řadě nevýrazných výkonů musel středočeský celek bojovat do posledního zápasu o postup do předkola, což se mu nakonec povedlo a začala pořádná jízda, kterou od devátého týmu čekal málokdo. Nejprve si kladenští hráči poradili s FBC Plzeň 2:0 na zápasy, čtvrtfinále nabídlo parádní pětizápasovou bitvu s Bulldogs Brno. V semifinále už to vypadalo že cesta Kanonýrů skončí, když prohrávali 0:2 na zápasy, oni však předvedli parádní otočku a postoupili do finále 1.ligy. Finálová série již byla nad síly Kladna, letos suverénní Butchis ovládli sérii 3:0 a postoupili tak do Superligy. Kladno si tak bude chtít spravit chuť proti našemu A-týmu, který mu v loňské sezóně vystavil stopku ve čtvrtfinále druhé nejvyšší soutěže.

Karlovy Vary

Karlovarští hráči si mohli v pátek aspoň na krátký čas vydechnout. Po infarktovém utkání dokázali v samostatných nájezdech zlomit Otrokovice a po výhře 4:3 získali kýžený čtvrtý bod. Panthers tak míří do 1.ligy a na nás čeká právě Kladno. Když se podíváme na uplynulou sérii řečí čísel, tak nejlepší lídrem bodování byl Matyáš Velc, který za šest zápasů vstřelil sedm branek a navrch přidal jednu asistenci. V těsném závěsu za ním skončil Michal Strachota. Výběr trenéra Marka Mandlera v této sérii těžil především z dobré defenzivy a často si tak dokázal vystačit i s nízkým počtem vstřelených branek. Parádní výkony pak předváděl gólman Daniel Váradi, který vyšponoval svou úspěšnost až k 84 %.

V loňském roce jsme sehráli s Kladnem parádní čtvrtfinálovou bitvu, kterou musely rozhodnout v pátém zápase až samostatné nájezdy. Nyní se oba soupeři utkávají znovu. Začíná se v sobotu u nás v Hale míčových sportů, o týden později se pokračuje dalšími dvěma zápasy na Kladně. Série se hraje na tři vítězná utkání a my věříme, že nás opět dorazíte podpořit a společně navážeme na úspěch s Otrokovicemi.

Sobota 15.4.2023

HMS Karlovy Vary

19:00 FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 

ONLINE+VIDEO přenos

LUKÁŠ KORBEL