Starší žáci

Oba týmy starších žáků se opět setkaly na turnaji elitního výkonnostního koše, tentokrát v Plzni. Jako první se pojďme podívat, jak se dařilo družstvu White. Kluci bojovali statečně, i v oslabené sestavě, bohužel je o lepší výsledky připravila nepřesná koncovka. Více nám o výkonu svých svěřenců pověděl trenér Petr Švec.

„Proti Tachovu jsme v úvodu trochu bojovali s nasazením, do dalšího utkání jsme již nedostatky postupně odstraňovaly, kluci spolu začali komunikovat a navzájem se podporovat. Zlepšená hra a dobrá obrana nám přinesly slušný výsledek proti našim „bratrům“ z týmu Black, kteří nám vstřelili pouze tři branky. S Gorilami se nám povedlo v prvním poločase uhrát remízu, nakonec však výhru bral přeci jen soupeř. O vítězi posledního duelu se Slavií rozhodl jediný gól, který bohužel dal náš soupeř a ani tentokrát jsme si tak body neodnesli. Musím pochválit našeho gólmana, který nás na turnaji táhl a celý tým za hecování a podporování. Ač nás soupeři ve většině zápasů přestříleli, tak se nemáme za co stydět. Pro nás byl celý turnaj opět další pozitivní zkušeností.“

Tým Black v posledních týdnech válcuje celou ligu a svou pozici lídra opět potvrdil o tomto víkendu. Na turnaji v Plzni ho stejně jako náš druhý tým čekaly čtyři zápasy. Starší žáci se prezentovali především skvělou obranou, když za čtyři utkání povolili svým soupeřům čtyři branky. Sami byli o poznání produktivnější a tak si do Karlových Varů opět odvezli plný počet bodů, díky čemuž si opět upevnili své celkové vítězství v soutěži.

Hodnocení trenéra Filipa Moravce: „Upřímně už nevím, co hodnotit. Přišlo mi, že většina zápasů proběhla v pomalém tempu, atmosféra skoro přátelského turnaje. Hodně se to podepsalo i na nás, neudrželi jsme koncentraci celý zápas, měli jsme pasáže, kdy jsme se drželi stanovených úkolů, měli hru pod kontrolou a diktovali tempo. Pak jsme se uspokojili výsledky a naše hra šla strašně dolů. I přes rozhodnutý stav soutěže se na posledním turnaji určitě budeme chtít zaměřit na udržení koncentrace po celý zápas. V budoucnosti budeme hrát zápasy, kde nás sebemenší výpadek bude hodně mrzet.“

Přípravka

Florbalový víkend zakončil velký domácí turnaj naší přípravky. Do Míčovky zavítalo celkem šest týmů, včetně tří domácích. Každý z celků tak čekala pořádná zápasová nálož. Naši hráči se po celý turnaj prezentovali atraktivní a velmi ofenzivní hrou, hned několik utkání skončilo pořádnou přestřelku. Velmi dobře zaplněná karlovarská hala se tak rozhodně nenudila a bylo se na co dívat. Všichni hráči nechali na hřišti všechno, za což si zaslouží poděkování, stejně jako fanoušci za podporu.

Juniorky

Juniorky se na víkendovém turnaji v Chomutově rozloučily s letošní sezónou, na severu Čech se jim tentokrát bodovat nepovedlo. O hodnocení turnaje se tentokrát postaral asistent trenéra Tomáš Mádr.

„Na posledním ligovém turnaji juniorek nás čekal domácí Chomutov. Proti Chomutovu naše juniorky začaly velmi dobře, když se ujaly vedení 2:0, na které soupeř za dvě třetiny nedokázal odpovědět více než jednou brankou. Ve třetím dějství se soupeři povedlo čtyřikrát skórovat a zápas dotáhnout do vítězného konce.

Ve druhém zápase proti Turnovu jsme od začátku tahali za kratší konec. Nedařilo se vůbec nic. Chvílemi byl na hřišti pouze jeden tým a to soupeř. Ve třetí třetině se obraz hry zlepšil a byli jsme lepším týmem. Na body to bohužel nestačilo. Turnaj byl poslední ligový pro trojici juniorek, které věkem příští sezónu už nebudou moci v této soutěži nastupovat. Všem patří velké poděkování za přístup a nasazení v zápase s Chomutovem. První dvě třetiny s Turnovem byl výkon jeden z nejhorších, který jsem v sezóně u týmu viděl. Probuzení ve třetí třetině bylo patrné, bohužel přišlo pozdě. Ještě jednou bych rád poděkoval všem hráčkám za jejich výkony v celé sezoně. Hráčkám, které přecházejí do žen, bych rád popřál hodně úspěchů v dospělé kategorii.“

Starší žákyně

Starší žákyně čekal rovněž v sobotu turnaj v Sokolově. Vzhledem ke kolizi s výjezdem juniorek se turnaje nemohl zúčastnit trenér Lukáš Grundler, kterého tentokrát nahradil Jaroslav Moravec. I on se s námi podělil o své dojmy z prvních zápasů na lavičce dívčího týmu.

„Na turnaj do Sokolova tentokrát holky vyrazily bez svého oblíbeného kouče Lukáše, navíc v menším počtu než obvykle. Hned v prvním zápase proti Sokolovu nám dokázaly, že jsou dobře připravené a po fyzicky náročném utkání se mohly radovat z výhry. Bohužel „první vyhrání z kapsy vyhání“. Do druhého utkání jsme vkročili s lehkým uspokojením a pocitem neporazitelnosti. Jenže bez běhání se florbal hrát nedá. Hráčky z Mariánských Lázní nám uskočily, a než se holky vzpamatovaly nezbyl už čas na otočení výsledku a přišla těsná prohra. Tato porážka však holkám nejspíš pomohla v posledním zápase proti suverénní Plzni. Naše hráčky sice tento zápas nevyhrály, ale po předvedeném výkonu, kde na hřišti nechaly všechno, je výsledek mrzet nemusí. Lukáš dostane zpětnou vazbu a já pevně věřím, že příště budou holky zase o chlup lepší.“