Jako pohádka by se dala označit letošní sezóna týmu Black starších žáků. Vždyť začátek byl z jejich strany vlažný a jak nám potvrdil po posledním turnaji jejich trenér Filip Moravec na startu sezóny měl lehké obavy, zda se podobný úspěch podaří. "Na prvním turnaji to určitě nevypadalo, že ligu suverénně ovládneme. Mohli jsme být vlastně rádi, že jsme vůbec turnaj vyhráli. Na konci sezóny slavíme suverénní postup na MČR." S přibývajícími měsíci bylo vidět, že si hráči z tréninků opravdu něco odnášejí, Hurricani začali válcovat jednoho soupeře za druhým. Výsledkem bylo jasné první místo v naší lize a to navíc s drtivým náskokem. Titul starším žákům zároveň zajistil postup na Mistrovství České republiky, na které vyrazili již dnes do Nového Města nad Metují.

Vrcholu sezóny se zúčastní dvanáct týmů, každý z nich je vítězem své regionální soutěže. Karlovarský tým čeká ve skupině Liberec a Hradec Králové. Utkání základní části se odehrají již zítra systémem každý s každým. Dle umístění ve skupině pak týmy postoupí do sobotních vyřazovacích bojů.

"Postup na MČR byl pro nás jasným předsezónním cílem a troufnu si říct, že jsme tím vlastně splnili povinnost. Zaslouženě odjíždíme na závěrečný turnaj a sníme o úspěchu. Během sezóny kluci udělali velký progres, nejen po herní, ale i lidské stránce. Každý z kluků má svou roli v týmu, vazby mezi nimi jsou velmi silné a věřím, že týmový duch bude jednou z věcí, která nám pomůže k úspěchu. Co se herní stránky týče, nad rámec tréninků jsme absolvovali přípravné kempy. Součástí jednoho z nich bylo i přípravné utkání s Tatranem Střešovice, které nám dalo zpětnou vazbu a víme tedy, co od zápasů na MČR očekávat. Těšíme se na srovnání s nejlepšími týmy v naší kategorii, na atmosféru turnaje a jsme odhodláni uspět." říká před startem MČR Filip Moravec 

Nejdůležitější část sezóny startuje pro starší žáky již zítra. Pokud se je nechystáte podpořit přímo na místo, je připraven video i online přenos. Odkazy na sledování najdete níže.

Pátek 6. 5. 2022

Zimní stadion Nové Město nad Metují

16:00 FB Hurrican Karlovy Vary Black - FBC Hradec Králové A (Online /Video)

20:00 FB Hurrican Karlovy Vary Black - FBC Liberec (Online /Video)