Sváteční den okoření souboj s Českými Budějovicemi, Štíři po rozpačitém začátku, kdy z úvodních pěti zápasů vyhráli jediný jdou nahoru, Své poslední tři soupeře dokázali porazit a získat tak maximální počet devíti bodů. Díky tomu se vyšvihli v tabulce na desáté místo, které je posledním zajišťující postup do vyřazovacích bojů. O přísun gólů se stará především Jan Králík, desátý muž ligové produktivity. 

Od postup Českých Budějovic do druhé nejvyšší soutěže jsme s tímto týmem ještě neprohráli, ne vždy to však byla jednoduchá vítězství. Pokud chcete vidět, zda tato série bude pokračovat a klukům pomoc, aby pokračovala, tak musíte dorazit ve čtvrtek v podvečer do Haly míčových sportů, bude se opět na co dívat. 

Čtvrtek 28. 10. 2021

HMS Karlovy Vary

17:00 FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Štíři České Budějovice

Online přenos

Video přenos

Ještě těžší duel čeká kluky v sobotu, parta trenéra Martina Kratochvíla totiž vyráží po týdnu opět do Brna, kde je tentokrát čeká lídr soutěže Bulldogs. Buldoci by stejně jako náš tým rádi postoupili do Superligy, kde byli řadu let pravidelným účastníkem, tým se za poslední sezóny příliš nezměnil a je to vidět na tabulce. Po devíti kolech je Brno první s bilancí osmi výher a jediné porážky po prodloužení. Na svém kontě má skalp Kladna i Ústí, ztráta bodů přišla možná trochu paradoxně na půdě trápícího se Torpéda Havířov. Herní pohodu dokládá pohled do statistik, kde je Adam Konečný na třetím místě v kanadském bodování, mezi třemi tyčemi pak má náš soupeř statisticky nejlepšího gólmana 1.ligy Jakuba Haltmara.

Aby těch ve formě hrajících týmů nebylo málo, tak mezi ně samozřejmě patří i náš A-tým, ten najel na vítěznou vlnu, která je aktuálně na čísle pět. Minulý týden v Brně z toho proti Gullivers byla jedna z nejjasnějších výher v této sezóně. Tato série nás řadí na první místo mezi týmy s nejlepší formou a také díky ní dramatizujeme situaci na čele 1.ligy, aktuálně kluci drží třetí místo, už však jen vinou horšího skóre, bodově jsme na tom stejně jako druhé Ústí, na našeho sobotního soupeře ztrácíme čtyři body, což se však po tomto dvojzápase může rychle změnit. Devět branek v Brně nás vyneslo na pozici nejlépe střílejícího týmu soutěže, Michala Strachotu pak hattrick jako prvního hráče přes třiceti bodovou hranici. 

Oba zápasy slibují fantastickou podívanou, liga se pomalu chýlí ke své polovině a na zbytečné ztráty není prostor, především sobotní zápas pak hodně napoví, jak na tom oba aspiranti na nejvyšší příčky jsou, na lehkou váhu však nejde brát ani utkání s Budějovicemi, kde věříme v bouřlivou domácí kulisu a pokud by se chtěl někdo s týmem vydat i do Brna, tak budeme jedině rádi. Pro ty, kdo nemohou dorazit bude jako vždy připraven video a online přenos.

Sobota 30. 10. 2021

SH SportPoint Brno

17:00 Bulldogs Brno - FB Hurrican Karlovy Vary

Online přenos

Video přenos

LUKÁŠ KORBEL