V úvodu se ještě pojďme krátce vrátit ke středečnímu pohárovému duelu. Na hřišti Panthers Praha se A-tým představil v roli velkého favorita, který se však na postup hodně nadřel.

Však to byli právě domácí, kdo v jedenácté minutě otevřel skóre, vyrovnání však přišlo naštěstí pro karlovarské velmi brzy a postaral se o něj Adam Zahraj.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v prostřední části a na další změnu stavu se tak čekalo až do poloviny zápasu, kdy Hurricany poslal poprvé do vedení Daniel Nicklas. V závěrečné minutě na 3:1 zvýšil Ivan Tomčo a vypadalo to, že náš tým přebírá otěže zápasu.

Panthers to však nezabalili a po pouhých jedenadvaceti vteřinách závěrečné pasáže zápasu byli díky Ježkovi zpět ve hře. Daniel Nicklas sice brzy vrátil svému týmu dvoubrankové vedení, to však bylo na dlouhou dobu ze strany karlovarských vše. Naproti tomu domácí vrhli všechny síly do útoku a necelých pět minut před koncem se jim povedlo vyrovnat. Po čtvrté domácí brance už si všichni mysleli, že zápas dojde do prodloužení tak se z ničeho nic prosadil Petr Torma a zajistil výběru Marka Mandlera postup.

A-tým tedy splnil úkol a přes houževnatého soupeře jde dál směrem k 5.kolu Poháru Českého florbalu. V něm narazí na prvoligové Ústí.

Pohárová výhra samozřejmě všechny fanoušky potěšila, nyní je však potřeba opět se přeorientovat na Superligu, která pokračuje o víkendu a A-tým v něm čeká výjezd na hřiště střešovického Tatranu.

Tatran Střešovice

Tatran byl dlouhé sezóny hegemonem nejvyšší soutěže. Od vzniku nejvyšší soutěže jí dokázal vyhrát hned šestnáctkrát, což je jasně nejvíce ze všech celků hrajících nejvyšší soutěž. Poslední titul získaly Střešovice v ročníku 2015/2016 v Superfinále. Poté nastal mírný ústup ze slávy, kdy střešovickému týmu soupeři vystavili několikrát stopku již ve čtvrtfinále. V poslední době však hvězda Střešovic opět stoupá, tým vede v roli trenéra legendární Milan Fridrich, který vloni dovedl své svěřence k zisku stříbrných medailí. I letos budou mít střešovičtí ty nejvyšší ambice a již na nedávnem Czech Openu, kde ovládli elitní část a potvrdili, že budou patřit k favoritům celé soutěže. Když se podíváme na hráčský kádr, tak každého florbalového fanouška pravděpodobně napadnou reprezentanti Ondřej Němeček, Marek Beneš a Matěj Havlas. Ale není to jenom o nich, Tatran disponuje velmi silným kádrem, hned šest hráčů uplynulou sezónu zakončilo alespoň s třiceti kanadskými body. Dalo by se říci, že tým Milana Fridricha pokračuje tam, kde vloni skončil. Po třech kolech má na svém kontě plný počet devíti bodů a skalp mistrovské Mladé Boleslavi.

Karlovarský A-tým po úvodní euforii způsobené výhrou nad Pardubicemi pomalu poznává těžký život nováčka nejvyšší soutěže, o uplynulém víkendu zapsal proti Black Angels i Vítkovicím vysokou porážku a především dvacet branek v karlovarské síti z tohoto dvojzápasu dává pořádný důvod k zamyšlení. Nyní si kluci budou chtít napravit reputaci. Nečeká je však vůbec nic jednoduchého, spíše naopak. Jeden z hlavních aspirantů na superligový titul, ne-li vůbec ten největší. Právě z Tatranu k nám před letošní sezónou přišel hlavní trenér Marek Mandler, uvidíme, zda má na své bývalé svěřence úspěšný recept.

Jak vidíte náš A-tým čeká opravdu supertěžký zápas a proto budou potřebovat i podporu z hlediště. Pokud budete mít v neděli cestu do Prahy určitě se zastavte v SC Řepy.