Karlovarští vstoupili do utkání dobře a jako první se ujali vedení zásluhou Tomáše Nusharta. To nevydrželo ani minutu, poté totiž dostali domácí příliš prostoru v útočném pásmu, čehož dokázali využít. Skóre se opět měnilo až v závěrečné minutě, kdy standartní situaci zakončil Dan Nicklas.

Vydařený byl i nástup Hurricanů do prostřední periody, po necelých třech minutách našel Ondra Hurt přesným pasem Miloše Tyla a ten bez problémů uklidil míček do odkryté branky. Místo zklidnění však přišla další hrubka v obraně, kdy havířovský útočník zůstal osamocen před Danem Váradim a ani on tentokrát inkasovanému gólu nezabránil. Krátce po polovině zápasu se opět začínalo od nuly. Havířov totiž využitou přesilovou hrou srovnal. Závěr však přeci jen patřil našim, po brankách Honzy Langa a Dana Nicklase vedli 5:3.

Třetí třetina odstartovala další trestuhodnou minelou, kdy karlovarská obrana nechala v ideální střelecké pozici volného domácího útočníka, který nabídkou nepohrdl. Dvanáct minut před koncem přišla rozhodující fáze a slepené góly Tomáš Nusharta, který zkompletoval hattrick a Dana Nicklase poslaly A-tým do vedení 7:4. Slovan to však nezabalil a brzy opět snížil. Navíc mohlo být ještě hůř, trestné střílení však dokázal Dan Váradi zlikvidovat. To bylo z důležitých momentů vše. Svěřenci Martina Kratochvíla nepředvedli zrovna oslnivý výkon, tři body si však naštěstí odvezli a nepřipustili překvapení.

TJ Slovan Havířov - FB Hurrican Karlovy Vary 5:7
branky:
5. Daniel Sekula, 26. Michal Kozelský, 33. Jan Daubner, 42. Adam Gábor, 53. Michal Kozelský - 4. Tomáš Nushart, 20. Daniel Nicklas, 23. Miloš Tyl, 35. Jan Lang, 40. Tomáš Nushart, 49. Tomáš Nushart, 50. Daniel Nicklas; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 4 + Petr Řezáč OS + Petr Řezáč 5:2; využití: 1:2; diváků: 45; zásahy brankářů: Daniel Buroň 30, Lukáš Vrba 2 - Daniel Váradi 25; po třetinách: 1:2, 2:3, 2:2