Již od prvních momentů byla cítit velká nervozita, oba celky si uvědomovaly důležitost utkání a že to pro někoho je posledních šedesát minut v sezóně. Možná právě díky tomu začaly padat góly velmi rychle, již ve čtvrté minutě šli hosté do vedení, karlovarští se nenechali rozhodit a hned vzápětí se jim povedlo srovnat, zásluhou Daniela Kalaše, jehož tvrdý pokus zapadl až za překvapeného gólmana. Bohužel stejně rychlou odpověď si přichystali i Kanonýři, kteří si opět vzali vedení do své moci. Poté se příval branek přeci jen zastavil, skóre se neměnilo ani během karlovarského oslabení a do kabin se tedy šlo za stavu 1:2.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako zatím celá série, Kladno kontrolovalo míček, zatímco Hurricani trpělivě bránili a čekali na svou šanci, která nakonec také přišla. Aktivně hrající Daniel Kalaš zkoušel opět pálit, jeho vyraženou střelu si na brankovišti našel Michal Klápa a opět se postaral o vyrovnání. Když už to vypadalo, že před třetí třetinou bude skóre vyrovnané, tak pětadvacet vteřin před koncem udeřil z ničeho nic Honza Zavadil a zakončil tak vynikající třetinu pro domácí.

Kladno však zbraně nesložilo a již dvě minuty po začátku závěrečné periody opět srovnalo. A bylo ještě hůř, brzy totiž přidalo další branku a rázem to byli karlovarští, komu hrozil konec sezóny. Šance byly, gól však ne a ne padnout. Až šest minut před koncem přišla ideální možnost v podobě přesilové hry, v ní se sice svěřencům Míry Závory dlouho nedařilo, dvě vteřiny před koncem však natáhl Michal Strachota a poslal zápas počtvrté v sérii do prodloužení.

Pokud má někdo slabší srdce, tak prodloužení rozhodně nebylo nic pro něj. Řada infarktových situací na obou stranách, kdy již mohlo být rozhodnuto o postupujícím. Ani jedna si však cestu za skvěle chytající gólmany nenašla a tak i tentokrát musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Nájezdy začínali domácí a hned první proměnili zásluhou Daniela Nicklase, naproti tomu Venca Zavadil si proti kladenskému hráči poradil a po první sérii tedy domácí vedli. Druhá série branku nenabídla a skóre se tak opět měnilo až v té třetí. Nejprve předvedl další parádu Honza Zavadil, který stejně jako ve druhém čtvrtfinále zakončením jednou rukou překonal gólmana. Poté se sice povedlo první úspěch zapsat i Kanonýrům, nicméně vedení bylo stále na straně karlovarských. Čtyři nájezdy v tomto čtvrtfinále Michal Strachota proměnil, nyní mohl zapsat pátý a přiblížit svůj tým postupu a jak si většina fanoušků v hale přála, tak se i stalo a Michal Strachota poslal domácí do vedení 3:1. Naproti tomu kladenský exekutor tíhu okamžiku nezvládl, Venca Zavadil potvrdil, že nájezdy jsou jeho disciplínou a mohl odstartovat domácí euforii.

Karlovarský A-tým zvládl nesmírně těžkou a vyrovnanou sérii, kde se čtyřikrát muselo rozhodovat až v nastaveném čase. Jednoho z adeptů na postup poráží 3:2 a může se těšit na semifinále, které začíná již v sobotu na palubovce Ústí. A my věříme, že se tam opět uvidíme, protože sezóna zdaleka nekončí a kluci opět budou potřebovat podporu.

FB Hurrican Karlovy Vary - Kanonýři Kladno 5:4pn
branky:
6. Daniel Kalaš, 34. Michal Klápa, 40. Jan Zavadil, 56. Michal Strachota, N Jan Zavadil - 4. Miroslav Šnajdr, 8. Tomáš Chroust, 43. Marek Veselý, 48. Matyáš Bachmaier; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 274; zásahy brankářů: Václav Zavadil 30 - Marek Macík 34; po třetinách: 1:2, 2:0, 1:2, 0:0;