U23

Tři z možných šesti bodů potřeboval získat v neděli tým U23, aby si zajistil celkové prvenství ve své soutěži. První šanci měl proti Lázním Kynžvart. 

V úvodu zápasu to našim hráčům jak se říká úplně nelepilo, což mělo za následek jednobrankovou ztrátu po první třetině. Ta se zkraje prostřední periody zdvojnásobila a vypadalo to na drobné komplikace. Zbytek třetiny už však naštěstí patřil karlovarským borcům, kteří zásluhou Martina Prokopce, Tomáše Zdeňka a Vojty Bigase překlopili výsledek na svou stranu. Třetí třetinu už si Hurricani pohlídali a když Ondra Ančinec dvěma góly zvýšil na 5:2 mohla na naší lavičce propuknout radost.

TJ Sokol Lázně Kynžvart - FB Hurrican Karlovy Vary B U23 2:5
branky: 
1. Jiří Veselý, 14. Daniel Mrkvan - 17. Martin Prokopec, 21. Tomáš Zdeněk, 23. Vojtěch Bigas, 27. Ondřej Ančinec, 35. Ondřej Ančinec; rozhodčí: Jakub Šimek - Lukáš Starý; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Tomáš Nápravník ? - Tomáš Heimerle ?; po třetinách: 1:0, 1:3, 0:2;

Proti Slavii Plzeň C si tak náš tým mohl zahrát v klidu, beze stresu si utkání užít a se sezónou se rozloučit vítězně. O zisku třech bodů rozhodla prostřední perioda. Tu tým pod vedením Honzy Smolky ovládl dvoubrankovým rozdílem, který v závěrečné třetině ještě zvýraznil. Slavii se sice povedlo udělat to trochu dramatičtější, na žádný obrat to však nebylo a i poslední zápas sezóny tak ovládl karlovarský tým U23. Hned šest hráčů prožilo dvoubodový zápas.

FB Hurrican Karlovy Vary B U23 - FBŠ SLAVIA Plzeň C NedělníŘezané 7:5
branky: 
10. Petr Nöbauer, 15. Martin Prokopec, 15. Luděk Lejba, 21. Petr Nöbauer, 28. Tomáš Zdeněk, 28. Jan Mašát, 35. Ondřej Ančinec - 11. Martin Farkaš, 19. Lukáš Hajšman, 31. Vít Procházka, 33. Vít Procházka, 36. Lukáš Kozojed; rozhodčí: Jakub Šimek - Lukáš Starý; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Alois Švabčík 10 - Miroslav Kuf 3; po třetinách: 1:1, 3:1, 3:3;

Tým U23 tedy splnil předsezónní cíl, soutěží proplul naprosto suverénně, když ze šestnácti zápasů zaváhal pouze dvakrát. Tabulku ovládl se sedmibodovým náskokem a příští sezónu se může těšit na Regionální ligu mužů.


Mladší žáci

Mladší žáci vyrazili do Sokolova, kde je čekaly čtyři zápasy. Na to jak se jim dařilo jsme se zeptali našeho nejčastějšího respondenta Filipa Moravce.

"Smíšený tým elévů a mladších žáků bojoval na dalším kole ligy mladších žáků. V turnaji jsme se trochu potýkali s udržením tempa hry po celou dobu utkání, měli jsme často pasáže, kdy jsme měli slabší pohyb s míčkem i bez něj a pomalejší napadání. V pasážích, kdy jsme tohle dokázali dodržovat, jsme byli lepším týmem a měli na to turnaj opanovat. I když to nevyšlo, nemáme se za co stydět a celkově turnaj hodnotím kladně."


Starší žáci

Filip Moravec hodnotil i výkon starších žáků, kteří se pomalu ale jistě chystají na Mistrovství České republiky a v neděli měl na programu domácí přátelské utkání s Chomutovem.

"Při týdenní pauze mezi dvěma ligovými turnaji jsme si domluvili přátelské utkání s Florbal Chomutov. Po dlouhé době jsme sehráli utkání s týmem, který chtěl hrát aktivně v útočné fázi, měl slušný pohyb a hlavně, trestal naše chyby. Těch bylo zejména ve třetí třetině hodně a zkomplikovali jsme si tím zápas, ve kterém jsme jinak dlouho jasně vedli. Doufám, že nám tohle pomohlo uvědomit si, že jsme zranitelní a budeme muset zlepšit některá naše řešení herních situací. Chtěl bych soupeři poděkovat za to, že přijal pozvání na utkání, které věřím, mělo pro oba týmy velký přínos."