U23

Tým U23 má na programu posledních pět zápasů, dvě z nich odehrál v sobotu v Míčovce. Proti Rokycanům to od úvodu byla pořádná přestřelka, karlovarský tým již během první dvanáctiminutovky skóroval sedmkrát a vypracoval si celkem komfortní náskok. Ten se jim dařilo celkem v klidu držet. Drobná komplikace přišla až zkraje třetí části, kdy Rokycany třemi góly dokázaly snížit. Naštěstí se žádné drama nekonalo a tým U23 po divoké výhře 12:8 zapsal další tři body. Šesti body (3+3) podpořil výhru nejproduktivnější hráč soutěže Jirka Mutínský, hattrick pak zaznamenal i Petr Nöbauer.

FBC RAMOS ROKYCANY B - FB Hurrican Karlovy Vary B U23 8:12
branky:
7. Michal Ernest, 10. Zbyněk Hora, 19. Lukáš Bendek, 21. Antonín Polcar, 30. Lukáš Bendek, 30. Lukáš Bendek, 32. Zbyněk Hora, 35. Lukáš Bendek - 2. Michal Hůla, 7. Ondřej Ančinec, 8. Jiří Mutínský, 9. Jiří Mutínský, 10. Petr Nöbauer, 11. Jiří Šťovíček, 12. Petr Nöbauer, 19. Ondřej Ančinec, 21. Petr Nöbauer, 25. Martin Prokopec, 33. Jiří Mutínský, 34. Miroslav Luncar; rozhodčí: Dalibor Berka - Filip Moravec; vyloučení: 1:3; využití: 1:1; diváků: 10; zásahy brankářů: Lukáš Nesét 19 - Alois Švabčík 12; po třetinách: 2:7, 2:2, 4:3;

I ve druhém utkání to byli karlovarští, kdo se držel od úvodu ve vedení, Klatovy hrozily především z rychlých protiútoků, které se jim dařilo celkem úspěšně proměňovat a prakticky celý zápas se držely stále v kontaktu. Když už to vypadalo, že Hurricani svého soupeře zlomili poté co odskočili do vedení 5:3, tak opět přišlo několik okének v domácí obraně, které Klatovy opět dokázaly využít a srovnat tak na 5:5. Na tomto stavu už se nic nezměnilo a tak si naši kluci připsali druhou ztrátu v této sezóně. To naštěstí nic nemění na postavení v tabulce, i tři kola před koncem jí stále povedou, pokud však chtějí pomýšlet na postup již si nesmí žádné zaváhání dovolit.

SPORT CLUB Klatovy - FB Hurrican Karlovy Vary B U23 5:5
branky:
7. Patrik Hrubý, 10. Jan Baumruk, 23. Lukáš Joachimsthaler, 26. Jan Polomis, 30. Jan Holý - 1. Jan Mašát, 8. Jan Mašát, 16. Ondřej Kalach, 21. Tomáš Zdeněk, 25. Jiří Mutínský; rozhodčí: Dalibor Berka - Filip Moravec; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Michael Petelík 22 - Tomáš Bartůšek 14; po třetinách: 2:2, 1:2, 2:1;

Junioři

Junioři ve středu uspěli v Chomutově a na dobrý výkon chtěli navázat v domácím dvojzápase proti dvěma soupeřům z jihu Čech. V pátek do Karlových Varů přicestovaly České Budějovice. Bohužel než se karlovarští rozkoukali, tak bylo v podstatě po zápase. Mizerná první třetina a pět branek v naší síti znamenalo vysokou ztrátu. Zlepšení nenastalo ani v dalším průběhu, kdy Budějovice pokračovaly ve své dominanci a po čtyřiceti minutách vedly 1:9. Ve třetí třetině již junioři neměli sílu s výsledkem nic udělat a po výsledku 2:13 si odnesli nejhorší porážku v sezóně.

Hodnocení trenéra juniorů Patrika Horáka: „Oproti středě dnes odlišný výkon. Bohužel jsme od začátku zápasu tahali nohy a soupeř přijel skvěle připravený. U všeho byl dneska první a my tempo hry dohnali až ve třetí třetině, kdy už byl zápas rozhodnut. Přesto svým hráčům děkuji, že i za nepříznivé, řekl bych konstelace hvězd, zápas odmakali.“

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC Štíři Č. Budějovice 2:13
branky:
8. Ondřej Ančinec, 52. Michal Szappanos - 2. Šimon Kaluža, 10. Matyáš Kouba, 12. Matyáš Sirotek, 12. Vojtěch Prokop, 19. Vojtěch Fišer, 25. Jan Poncar, 26. Šimon Kaluža, 31. Vojtěch Fišer, 40. Jan Poncar, 47. Karel Uhlíř, 50. Adam Severin, 54. Jan Poncar, 57. Jiří Dědič; rozhodčí: Dalibor Berka - Filip Moravec; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Tomáš Heimerle 19, Jan Kolínek 10 - Martin Hanousek 23; po třetinách: 1:5, 0:4, 1:4;

Junioři se museli rychle oklepat, protože ani ne o čtyřiadvacet hodin později museli nastoupit k dalšímu těžkému duelu, tentokrát proti Milevsku. Do něj vstoupili domácí o poznání lépe, sice opět inkasovali jako první, zásluhou Honzy Mašáta a Nicolase Beneše však dokázali překlopit výsledek na svou stranu a po první třetině tak vedli. V podobném duchu se pokračovalo i v prostřední periodě, tedy opět slavilo jako první Milevsko. Poté přišlo vyrovnání z hole Robina Rady. V závěrečných třech minutách se s brankami roztrhl pytel, fanoušci viděli po dvou na každé straně a najednou to bylo Milevsko, kdo byl na koni. Filip Nevšímal sice dokázal opět srovnat, bohužel tentokrát junioři nezvládli závěr a po dvou gólech prohráli 5:7.

Hodnocení trenéra juniorů Patrika Horáka: „Dnes se kluci vydali opravdu ze všech sil. Odmakali to na maximum. Individuální chyby nás stály zápas. Děkujeme soupeři a divákům. Jo a také rozhodčím.“

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC DOŠWICH MILEVSKO 5:7
branky:
13. Jan Mašát, 20. Nicolas Beneš, 34. Robin Rada, 39. Vojtěch Bigas, 51. Filip Nevšímal - 11. Lukáš Trojáček, 26. Jakub Trojáček, 37. Lukáš Trojáček, 38. Adam Dvořák, 40. Daniel Dolejš, 56. Lukáš Trojáček, 60. Lukáš Trojáček; rozhodčí: Vladimír Buzický - Martin Klán; vyloučení: 5 + Ondřej Ančinec OS:0; využití: 0:1; diváků: 34; zásahy brankářů: Tomáš Heimerle 28 - Petr Šimák 29; po třetinách: 2:1, 2:4, 1:2;

Dorost

Dorost se v poslední době celkem trápil, o víkendu se jim však po dlouhé době konečně povedlo bodovat, což po turnaji ocenil i trenér Filip Moravec.

„Po lednových patáliích se stavbou týmu jsme konečně odjeli na turnaj na tři kompletní lajny. Navíc velmi silné, i přes to, že více než půlka týmu byla složená ze starších žáků. Už v zápase proti Panthers jsme dokázali držet krok, nebýt výpadku ve druhé třetiny, kdy jsme vypadli z role a soupeř nás nemilosrdně potrestal. Poté už si zápas pohlídal.

Druhý zápas proti Chomutovu byl odlišný od všech, které jsme proti tomuto soupeři dosud odehráli. Tentokrát se do nás nepustil s vysokým pressem, ale hrál více odzadu. Najednou se ovšem ukázalo, jaký máme problém proti takto postavenému soupeři tvořit hru, nebyli jsme schopni se poradně hnout, vyměnit si jednoduchou přihrávku, byli jsme laxní při zpracování. Alespoň do obrany jsme byli schopni hrát zodpovědněji, navíc skvěle zachytal brankář a díky tomu jsme byli v zápase. V poslední třetině jsme se nenechali zlomit tím, že se soupeř dostal do vedení, naopak jsme využili šance hrát přesilovku a vrátili se do zápasu. Nakonec se nám i s trochou štěstí povedlo při hře v šesti vyrovnat a po dlouhé době získat alespoň ten bod. Díky všem klukům za včerejší zápasy, které i přes občasnou nekvalitu odmakali na 100 % a to je základ každého úspěchu, být zatím malého v podobě jednoho bodu.“

Mladší žáci

Aby toho nebylo málo, tak o víkendu hrál i jeden tým mladších žáků. Ten hostil další turnaj na domácí palubovce. Výhodu domácího prostředí využili naši hráči dokonale, když celý turnaj opanovali bez jediného zaváhání. Ve všech zápasech se navíc prezentovali velmi pohledným florbalem a bylo vidět, jak si hru užívají, což je to nejdůležitější. Rozhodně si tak zaslouží za své výkony pochvalu a poděkování, stejně jako rodiče, které je po celou dobu podporovali.

Elévové

Hodnocení víkendového turnaje elévů od jejich trenéra Jaromíra Péce: „K dalšímu měření sil se soupeři jsme se v neděli vypravili do nedalekého Sokolova. I přesto, že nám chyběly některé hráčské stálice, tak jsme předvedli skvělé výkony a kluci mohli být se sebou spokojení. Opět se v našich řadách objevilo několik nováčků, kteří si odbyli svou zápasovou premiéru, což pouze dokazuje rostoucí popularitu florbalu. Velice mě těší, že kluky florbal v Karlových Varech baví, a že svým vyprávěním ve škole motivují další spolužáky k tomu, aby začali hrát náš úžasný sport. Taktéž je paráda, že v rámci klubové spolupráce, mohla náš dres opět obléknout čtveřice ostrovských kluků, kteří zažili zápasové emoce a nabrali cenné zkušenosti. Na závěr bych rád poděkoval všem hráčům, trenérům, rodičům a rozhodčím za skvělý turnaj.“

Juniorky

Výrazný výkonnostní posun je v posledních utkáních vidět u našich juniorek, ty sice stále čekají na tříbodový zisk, o víkendu se jim však povedlo již potřetí letos bodovat, tentokrát dokázaly obrat třetí tým tabulky z Ústí. Po turnaji jsme se samozřejmě museli zeptat trenéra Lukáše Grundlera na hodnocení.

„V sobotu nás čekala dvě náročná utkání. Zápas proti neporaženému Liberci a Ústí, které si drží třetí pozici v tabulce. Komplikace začaly hned ráno, když jsem dorazili pozdě na utkání a neměli jsme prostor pro rozchytání brankářky. Musím pochválit hráčky, které tenhle problém nerozhodil a hned od prvních minut hrály to, co jsme si řekli. Naše aktivní hra s kombinací přihrávek se vyplatila. Celé utkání jsme měli v útočné fázi míček pod kontrolou a byli jsme aktivnější. To nám přineslo nečekané body proti takovému soupeři.

Do druhého zápasu jsme dali hráčkám prostor pro změnu sestavy a vyzkoušení si jiných rolí na hřišti. Zápas hodnotím pozitivně, i když by se to někomu vzhledem k vysoké porážce mohlo zdát divné. Tým Liberce je v téhle soutěží úplně na jiné úrovni oproti všem týmům v lize ve všech aspektech hry. Hodnotím pozitivně i to, že se nám povedlo dát dvě branky. Takový zápas nám dává hodně, když máme tak dobré sparring partnerky na hřišti. Hráčky chci na závěr pochválit za bojovnost a další vydřený bod v soutěži juniorek.“