U23 po postupu do vyšší soutěže v sobotu zahájila svoji soutěž v dalekých Domažlicích. V Regionální lize mužů vyzvali TJ Sokol Koterov a rezervu plzeňského FbC. Kvůli velké marodce tým vyrazil dohromady pouze v deseti hráčích, včetně brankářů.

Oba zápasy okomentoval trenér Patrik Horák: "Z prvního zápasu jsme měli patřičný respekt. Nevěděli jsme, co máme od Koterova čekat a zároveň jsme nechtěli všechny síly vypotřebovat na jednom zápase. Zápas tomu také odpovídal. Soupeř s námi stále držel krok, ale vždy jsme měli o gól navíc. V závěru zápasu jsme bohužel udělali individuální chybu, která nás stála 3 body. Druhý bod jsme pak získali díky dovedností soutěži, nájezdech."

"Druhé utkání bylo z naší strany velice disciplinované, takticky zvládnuté a na vysoké úrovni. Tým Plzně jsme k ničemu vážnějšímu nepustili a když už se dostali do šance, byl v brance nepřekonatelný Honza Kolínek. Třešničkou na dortu byl pak v závěru hattrick Ančince. Zápas kluci odmakali od začátku do konce a zaslouženě jsme ho vyhráli."

"Klukům chci poděkovat za oba zápasy, které neskutečně oddřeli. Samozřejmě stále na sobě musíme pracovat, aby jsme si udrželi nastavenou laťku a cíl, který jsem si před sezónou stanovili," dodal trenér Horák.

Výsledky zápasů:
vs. TJ Sokol Koterov 4:3n
vs. FbC Plzeň B 7:0


Juniorky v neděli vyrazily do nedalekého Chodova, kde odehrály druhé kolo. Tentokrát tým nastoupil v plné síle, což se projevilo na předvedené hře. V derby proti domácímu Chodovu juniorky získaly první bod v této sezoně za remízu 3:3.

"Troufám si říct, že jsme většinu zápasu byli lepším týmem. Pozitivně hodnotím množství vytvořených šancí, zapracovat ale musíme na jejich proměňování," zhodnotil první utkání trenér Lukáš Grundler.

Ve druhém utkání dívky prohrály vysoko 0:9.

"Z našeho pohledu výsledek neodpovídá předvedené hře. V některých pasážích se nám dařilo s Chomutovem hrát a soupeře do šancí nepouštět. Vytvořily jsme si i několik pěkných šancí. Bohužel nás sráží individuální chyby, vypuštěné souboje nebo to, že na chvíli přestaneme hrát a dostaneme několik slepených gólů. Zapracovat také musíme na kondici, " zhodnotila druhý zápas trenérka Martina Lerchová.

"Všechny hráčky zaslouží pochvalu za přístup k oběma zápasům. Pokud hráčky budou na trénincích poctivě pracovat, bude mít výkon týmu vzestupnou tendenci, což se odrazí také na výsledcích," dodal trenér Grundler.


Dorost
odehrál své zápasy v Ústí nad Labem. První zápas proti FBŠ Slavii Plzeň  a druhý proti domácímu celku.

“Po postupu do 1. koše nás čekali dva náročné zápasy. Vstup do obou zápasů bohužel ovlivnili naše chyby, které soupeře dostali do vedení. Pozitivně se dá hodnotit, že jsme ze zápasu ani po nepovedeném vstupu nevypadli z role a hru vyrovnali. V prvním zápase rozhodla bohužel třetí třetina, kdy se nám nepovedla přesilovka a na konci nás srazila naše nedisciplinovanost. V druhém zápase byly klíčové dva slepene góly na 4:6, do te doby to byl z mého pohledu vyrovnaný zápas," okomentoval oba zápasy trenér Moravec.

Výsledky zápasů:
vs. FBŠ Slavia Plzeň 1:5
vs. Florbal Ústí 4:8


Mladší žáci
odehráli před domácím publikem. Na stejném turnaji hráli své první zápasy i starší žákyně.

“V týmu WHITE to byl pro spoustu kluků první turnaj 5+1 vůbec, což šlo na předváděné hře znát. Zapracovat budeme muset na koncentraci po celý turnaj, pohybu a práci s míčkem. Tým BLUE složený pouze z elévů byl z mého pohledu nejlepší na turnaji, předváděl krásné florbalové momenty, působil sebevědomě, chtěl dávat góly. Určitě se najde pár detailů ke zlepšování, ale základ máme skvělý," okomentoval své svěřence trenér Filip Moravec.

Veškeré další info o soutěži naleznete ZDE

V neděli poprvé absolvovalo turnaj i nově vzniklé družstvo žákyň z hráček Sokolova, Karlových Varů a Mariánských Lázních.
"Pro některá děvčata to bylo první setkání s pětkovým florbalem a to se odrazilo i do hry. Byly vidět některé moc hezké herní kombinace i individuální akce. Děvčata se snažila a kromě jednoho zapasu, kde značně podcenila soupeře, předvedla poměrně slušný výkon.
Turnaj nám ukázal na co se nejvíce zaměřit a na čem pracovat", sdělil trenér Lukáš Grundler.

Nedělního turnaje přípravky se zúčastnila tři naše družstva a navíc jsme vybranými dívkami doplňovali tým Ostrova.
"Pro některé děti to byl první turnaj v životě, pro další první turnaj v sezóně a pro všechny z nás jeden z mnoha turnajů, kdy se chceme zlepšovat a zažít zábavu s kamarády a rodiči. Turnaj byl pro děti fyzicky náročný, ale všichni ho skvěle zvládli a už se těší na další," informoval trenér František Truhlář.

PREVIEW

Ženy odstartují svoji soutěž v neděli v blízkém Chodově. Kdo bude mít čas, může se přijet podívat.
Zápas s domácím Chodovem začíná v 10:10 a s Rokycany v 11:40.

Junioři chtějí navázat na úspěšný vstup do sezóny. Na domácí palubovce (HMS) v sobotu odehrají utkání v 9:30 proti Domažlicím a ve 12:30 s Interobal Plzeň. Určitě dorazte podpořit naše mladé pušky do míčovky.

Elévové se tentokrát rozdělí. Jeden tým vyrazí v neděli dopoledne do Plzně a zbývající dva týmy již v sobotu do blízkého Chodova. Pokud budete mít čas a cestu okolo určitě se zastavte.

Detailní rozpis zápasů elévů v Chodově ZDE
Detailní rozpis zápasů elévů v Plzni ZDE