Sokol I Brno Gullivers

Gullivers jsou na prvoligové mapě již třetím rokem, až letos je však pravděpodobně čeká první kompletní sezóna. Ta se zatím nevyvíjí vůbec špatně. Po dvaceti odehraných kolech drží tým z moravské metropole v klidu sedmé místo a směřuje k postupu minimálně do předkola play off. Ve zbývajících zápasech by se navíc mohl ještě pokusit ohrozit šestý Chomutov, na který ztrácí aktuálně pět bodů. Tým táhne především padesátibodový Václav Černoch s Jakubem Matulou, který má jen o dva body méně, zároveň je však druhým nejlepším střelcem ligy, hned za karlovarským Danem Nicklasem. 

Karlovy Vary

Karlovarský tým se ve zbývajících zápasech bude snažit posunout na vyšší příčky v tabulce, které by mu zajistily lepší volbu při výběru soupeřů pro čtvrtfinále. Aktuálně se kluci nachází na třetím místě a lídra soutěže z Ústí ztrácí čtyři body. Svěřenci Martina Kratochvíla budou chtít uspět také proto, že půjde o předposlední domácí utkání základní části a jelikož jsou s výjimkou prvního kola bezchybní nebudou si to chtít v závěru pokazit. Když jsme mluvili o tom, že Gullivers mají v elitní desítce kanadského bodování dva hráče, tak Hurricani tam mají hned tři. Nejlepšího střelce ligy Dana Nicklase doplňují Michalové Klápa se Strachotou.

Vzájemné zápasy

Deváté kolo svedlo oba soupeře letos poprvé. V moravské metropoli z toho byla jasná výhra našeho A-týmu v poměru 9:2. Hattrickem se tehdy blýskli Honza Zavadil s Michalem Strachotou.

V neděli uvidíme v Míčovce hned pět hráčů z top 10 kanadského bodování. To je další důvod proč přijít fandit. Kromě toho půjde o první domácí utkání roku 2022 a zároveň o jednu z posledních šancí, jak si protáhnout hlasivky, jelikož play off se nezadržitelně blíží.

Neděle 9. 1. 2022 

HMS Karlovy Vary 

17:00 FB Hurrican Karlovy Vary - Sokol I Brno Gullivers