Junioři hrají tuto sezónu v druhé lize. Důvodem je omlazení celé kategorie a nastartování nové generace juniorů. Základní tým doplnil větší počet dorostenců, kteří se herně adaptují na další sezónu.

K prvnímu zápasu proti plzeňským Gorilám se vyjádřil trenér Jan Smolka: "První zápas nám od začátku vycházel. Hráli jsme, co jsme potřebovali, avšak za stavu 5:0 jsme polevili a to soupeři dost pomohlo. Střeli dva rychlé góly a vrátil se do zápasu. Po zbytek zápasu jsme se těžko dostávali do tempa. Naštěstí pro nás, jsme si dokázali vytvořit dostatečný náskok a díky tomu zůstali tři body na naší straně."

K zápasu s Rokycany trenér Smolka uvedl: Od začátku bylo jasné, že to bude lehčí zápas než ten první. Tomu odpovídala první třetina. Z naší strany nebyla úplně ideální, ale kluci se vzpamatovali a zbytek zápasu jsme jasně kontrolovali výsledek. Zvítězili jsme rozdílem třídy".

"Do dalších zápasů budeme pracovat na obranné činnosti, která nás nejvíce trápila. Zbytečné ztráty balónů a nedůraz před naší bránou nás stál spousty zbytečných sil," dodal trenér Smolka.

Výsledky zápasů:
vs. FBŠ Gorily Plzeň 8:7
vs. FBC Rokycany 13:4

Veškeré další informace o soutěži naleznete ZDE

Starší žáci vyrazili v obou týmech (BLUE a WHITE) do Tachova, kde si zahráli v elitním prvním koši. Trenér Filip Moravec nám velmi rád a s ochotou okomentoval působení obou týmů na tomto turnaji.

Nejprve se vyjádřil k elitnímu týmu BLUE: "Jsme rádi za udržení neporazitelnosti a zisku plného počtu bodlo tabulky. První zápas proti FbC Plzeň byl náročný, soupeř se opět prezentoval velmi aktivní hrou, proti které se nám zatím nedaří hrát tak, jak si představujeme. V dalších zápasech už ovšem naše hra byla lepší, dokázali jsme principy z tréninku převést ve velké míře do hry, což se projevilo i na výsledku."

Dále okomentoval tým bílých WHITE: "První zkušenost s prvním košem v letošní sezóně bych hodnotil pozitivně, ačkoliv jsme odjeli bez bodu. V prvním zápase jsme Tachov herně přehráli, bohužel jsme inkasovali laciné góly, navíc ze situací, na které jsme se před utkáním snažili připravit. Proti FBC plzeň to byl statečný výkon, bojovný, proti velmi kvalitnímu soupeři. Proti kamarádům z BLUE už bohužel nezbyli síly na větší odpor. Přes prohry bych byl rád, abychom si utkání v prvním koši vyzkoušeli častěji."

Veškeré další informace o soutěži naleznete ZDE


O víkendu poprvé nastoupili i naši nejmenší. Elévové a přípravka si zahráli domácí turnaj v míčovce. K celému víkendu se vyjádřil trenér František Truhlář.

"Prvního turnaje přípravky v Karlových Varech se zúčastnilo celkem 6 družstev z Varů, Chodova, Sokolova a Ostrova. Na hřištích jsme mohli fandit třiceti dětem z Karlových Varů ve třech týmech, které si tento turnaj společně s trenéry a rodiči moc užili. Pro některé hráče a hráčky to byl úplně první turnaj v životě a sledovat tu radost a nadšení je pro nás pro všechny velkou motivací do budoucna."

"První turnaj elévů Karlovarského kraje v této sezóně ukázal výbornou připravenost dětí do sezóny, velké odhodlání a chuť do hry, stejně tak nedostatky na jejichž odstranění budeme pracovat při tréninku. Oba naše týmy příkladně reprezentovali náš klub za velké podpory rodičů a všichni jsme si to moc užili. Třetí tým elévů bude startovat v lize Plzeňského kraje a na toto srovnání se moc těšíme."

Tento víkend zahájí svoji soutěž tým U23. V loňské sezóně suverénně postoupil z nejnižší soutěže do Regionální ligy mužů. Svěřenci trenéra Horáka mají nelehký úkol a to postoupit do divize. V sobotu uvidíme start této kategorie v Domažlicích.

Rozpis zápasů (SH Domažlice):
13:30 TJ Sokol Koterov
18:00 FbC Plzeň BPREVIEW MLÁDEŽ

Dorostenci vyrazí v sobotu do Ústí, kde se pokusí sebrat body domácímu celku a Slaví Plzeň

Rozpis zápasů (SC Sluneta Ústí n/Labem):
12:30 FBŠ Slavia Plzeň
15:30 Florbal Ústí

Juniorky odehrají svá utkání v blízkém Chodově pod společnou soupiskou s Florbal Sokolov.

Rozpis zápasů (SH Chodov):
09:00 TJ PLAMEN CHODOV
11:30 Florbal Chomutov


Mladší žáci a žákyně odehrají svá utkání v neděli od 12:30 na domácí palubovce v Hale míčových sportů.

Podrobný rozpis zápasů naleznete ZDE

Tentýž den odehraje již svůj druhý turnaj v krátké době přípravka. V Hale míčových sportů je můžete vidět v neděli před turnajem mladších žáků a žákyň od 8:00 hodin.

Podrobný rozpis zápasů naleznete ZDENa všechny zápasy můžete dorazit osobně a podpořit mladé hurikány nebo mladé hurikánky. Ať už doma ve Varech, nebo v blízkém Chodově, či dalekých Domažlicích nebo Ústí.