Úvod zápasu byl z obou stran velmi opatrný, všichni si uvědomovali, že každá chyba může být fatální. Čekání na branku ukončil v jedenácté minutě kapitán Michal Klápa. O chvíli později dostali karlovarští k dispozici přesilovou hru. Tu po menším oťukávání zužitkoval Michal Strachota a zvýšil na 0:2.

Druhé třetiny byly v této sérii našimi nejslabšími a to se potvrdilo i nyní. Krátce před polovinou zápasu odčarovali domácí kouzlo karlovarského gólmana a dostali se na dostřel. Dvoubrankové vedení vrátil svému týmu ve skvělé formě hrající Michal Strachota. Po dvou slepených brankách domácích jsme však začínali od nuly. Když už to vypadalo, že se do závěrečného dějství půjde za nerozhodného stavu, tak se o slovo znovu přihlásil Michal Klápa.

Dvacet minut dělilo Hurricany od postupu do nejvyšší soutěže. A poté, co Michal Klápa dokonal hattrick, začalo to vypadat velmi nadějně. Bulldogs to však nevzdali a devět minut před koncem se postarali o další zápletku. Definitivně se do zápasu domácí vrátili při hře bez gólmana, kdy se jim povedlo srovnat a poslat zápas do prodloužení.

Do středečního duelu musel A-tým absolvovat sedm prodloužení. Bylo tak možná trochu symbolické, že ho odehrál i v tom úplně posledním zápase. Nastavený čas byl hrou na jistotu, nikdo se nepouštěl do žádného velkého dobrodružství a šancí tedy bylo k vidění pomálu. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

Nájezdy začaly domácím úspěchem. O vyrovnání se pokoušel Michal Strachota, který se v letošním play off stal nájezdovým specialistou a nemýlil se ani tentokrát. O vítězi rozhodla druhá série, zatímco domácí hráč neproměnil, tak na karlovarské straně vytáhli trenéři trumf v podobě Ondry Vašíčka, který si ale s těžkou situací poradil výborně a jelikož Venca Zavadil zbylé nájezdy chytil byl jeho gól Superligový.

Dvě slibně rozehrané sezóny nám ukončil Covid. Nyní měl A-tým konečně možnost se o vytoužený postup porvat a byť to možná někteří po základní části nečekali, tak karlovarští hráči předvedli famózní jízdu a zaslouženě tak mohli pozvednout pohár pro vítěze 1.ligy.

A to není všechno, hlavně bude v Karlových Varech příští sezónu SUPERLIGA. Na tento úspěch čekal karlovarský florbal 25 let, tak si ho pojďme společně užít.