Minulý víkend odstartovala těžká a vyhrocená série proti České Lípě. A-tým se vydal na sever Čech, kde ho čekala pořádně bouřlivá atmosféra. V sobotním utkání nabídlo celkem dvanáct branek, karlovarští dlouho vedli, v osmadvacáté minutě se do vedení sice dostala krátce i Česká Lípa. V závěru prostřední periody však byl náskok opět v karlovarském držení. Třetí třetina pak nabídla ze strany našeho výběru výkon, který měl skutečně superligové parametry, Hurricani nejenže soupeře nepouštěli do nebezpečnějších příležitostí, sami navíc dokázali čtyřikrát skórovat a dojít si pro výhru 4:8 a první bod v sérii. Svůj nejpovedenější zápas v Superlize odehrál v sobotu Matěj Korbel, který zaznamenal dvě branky a asistenci. Dvakrát se trefil také Miloš Tyl.

Nedělní pokračování pak nabídlo od úvodu velké drama, které v úvodních dvaceti minutách branku nenabídlo. Pravděpodobně zlomový okamžik zápasu přišel ve druhé třetině, kdy výběr trenéra Marka Mandlera vstřelil za dvě a půl minuty čtyři góly a vypracoval si solidní náskok. Česká Lípa sice utkání zdramatizovala, stále jí však kousek chyběl. Za stavu 3:4 opět zaúřadovala elitní karlovarská formace, která přidala další tři trefy. Domácí v závěru korigovali na konečných 5:7, i druhý bod v sérii však putoval na západ Čech. Bodově řádila především dvojice Michal Klápa (4+2) a Michal Strachota (1+3). Nemůžeme však mluvit jen o bodech, pro víkendový úspěch byli důležití naprosto všichni hráči a členové realizačního týmu, kteří se dokázali na start klíčového období sezóny skvěle připravit. Nesmíme však usnout na vavřínech, zdaleka nic není rozhodnuto a k úspěchu je potřeba přidat další dvě výhry.

A již teď je jasné, že to bude ještě pořádný boj. Do Karlových Varů se navíc s týmem chystají i jejich fanoušci, kteří dokáží vytvořit pěkně hlasitou kulisu. Nemůžeme připustit, aby si v naší Hale míčových sportů dělali domácí atmosféru. Pojďme všichni společně zaplnit Míčovku a ukázat, kdo je tu doma. Kluci do toho dají na hřišti opět maximum, pojďme do toho dát maximum i v hledišti.