junioři

"První zápas jsme věděli, že gorily budou těžký soupeř. Avšak jsme se na ně dokázali připravit. Naši bojovností a pílí jsme dokázali proměnit šance a poté si výsledek pohlídat.  Proti Rokycanům jsme šli do zápasu jako velký favorit. Podle toho se také hra odvíjela. Tlačili jsme soupeře tak, že nedokázal obstát v obraně a po několika přesných trefách jsme si šli za vítězstvím," ohodnotil turnaj trenér Smolka.

výsledky

vs. FBŠ Gorily Plzeň - 6:4

vs. FBC Rokycany - 14:1


starší žáci

Na domácí ploše se představil mladší tým starších žáků. Kluci předvedli obstojné výkony, ale stále je na čem pracovat, hlavně při hře bez míčku. Pevně věříme, že se naši kluci probojují do prvního koše.

Trenér Filip Moravce k turnaji dodal: "Po změně soupisek jsme se poprvé představili jako mladý tým 2009 a 2010. Na turnaji jsme předvedli obstojné výkony, měli jsme slušnou hru na míčku. Zatím nejsme tak silní v roli 2, ale chybí nám dopilovat i několik detailů v roli 1, abychom byli nebezpečnější. Věřím, že se do konce sezóny ještě posuneme a budeme trápit i silné týmy v 1. koši."


starší žákyně

Holky také hrály na domácí palubovce. Na turnaji mladších žáků dokonce vybojovaly 2 výhry.


mladší žáci

Krom prvního zápasu, kde výrazně chybělo tempo, jsou trenéři s hrou spokojeni. Mladším hráčům se daří zlepšovat se v herních principech a promítat naučené dovednosti ve hře. Díky tomu se v zápase vyskytlo nespočet hezkých akcí.

Hodnocení trenéra Filipa Moravce: "Kromě prvního zápasu, kdy jsme se nemohli dostat do tempa, můžeme být s předvedenou hrou spokojení. Povedlo se nám zlepšit v několika herních principech, snažili jsme se být nebezpeční s míčkem a odměnou bylo několik pěkných akcí. Prostor ke zlepšení je určitě v zakončení, které mělo od ideálu daleko."


elévové

Na turnaj v Toužimi se vydaly 3 naše týmy. Mladší žákyně, elévové blue a přípravka. Dívky získaly cenné zkušenosti, vyzkoušely si nové tempo a začaly trávit více času na míčku. Přípravka se stále učí hrát se starším a silnějším soupeřem, což se nám velice daří. Elévové musí zapracovat na aktivní hře, ale dovednostní výsledky byly, jak by děti řekly, "supr coooool".

"Zápasy v plzeňské lize bych hodnotil velice pozitivně. Naši mladí hráči a hráčka sehráli čtyři pěkné, vyrovnané a napínavé zápasy, ve kterých po celou dobu předváděli nádherné týmové i individuální akce. Tým musím především pochválit za výkony v posledních dvou zápasech, kdy i přes nepovedené začátky zápasů, jsme se dokázali soustředit na naši hru a věřit si, že se zápasy dokážeme ještě něco udělat. Odměnou bylo vyrovnání a zdramatizování těchto zápasů. Pro všechny hráče to byl veliký zážitek a zkušenosti do budoucna, a pro trenéry a rodiče v hledišti to byly neskutečné nervy," zhodnotil zápasy trenér Altman. 

Dále k turnaji dodal: "Sobotní turnaj nám tak opět ukázal naše silné i slabé stránky. Je dobré, že máme pevné základy, na kterých můžeme stavět naši hru – po stránce technické i mentální, a díky tomu můžeme lépe pracovat na nedostatcích. Chtěl bych moc poděkovat všem rodičům za skvělou podporu během turnaje."

mladší žákyně

V sobotu se turnaje elévů zúčastnil tým mladších žákyní. Letos tým vyrazil na turnaj již podruhé. Tentokrát k zápasům nastoupilo celkem 11 hráček ze 3 klubů.
Dívky si vyzkoušely zápasové tempo, hru pod tlakem a získaly cenné zkušenosti.

"Trojkový florbal je lepší pro začínající hráčky. V zápase stráví více času na míčku a jsou častěji v centru hry," zhodnotila turnaj trenérka Martina Lerchová.
"Je skvělé, že můžeme zapojovat nové hráčky a stejně tak možnost zahrát si v čistě dívčím týmu," doplnila hodnocení trenérka Andrea Vaňková.


PROGRAM NA TENTO TÝDEN:

U23 - SOBOTA 28.1. - SLAVIA VŠ Plzeň

12:30 - T.J. Sokol Koterov
17:00 - FBC Plzeň B

DOROST - SOBOTA 28.1. - Městská SH Teplice

11:30 - Florbal Chomutov
14:30 - FD Teplice

MLADŠÍ ŽÁCI - NEDĚLE 29.1. - HMS K. Vary

PŘÍPRAVKA - NEDĚLE 29.1. - TJ Ostrov

Podrobný rozpis zápasů naleznete v Programu zápasů na našem webu.