Minulý týden se poprvé sešel A-tým k začátku letní přípravy, kde na prvním společném setkání čekal již nový hlavní trenér. Tím se stal jeden z nejúspěšnějších trenérů posledních sezón Ondřej Kašpárek.

Ondřej má za sebou bohatou hráčskou kariéru, během níž zanechal výraznou stopu i v nejvyšší soutěži, především v dresu Sparty a Litvínova. Po ukončení hráčské kariéry se vrhl na dráhu trenéra a před sezónou 2017/2018 se postavil na střídačku právě Sparty Praha. Angažmá začal ve velkém stylu a tým, který se o sezónu dříve musel zachraňovat v play down, dostal do semifinále nejvyšší soutěže. Totéž zopakoval i v dalších letech své štace, nejúspěšnější byla sezóna 2018/2019, která díky skvělé základní části vyústila v zisk bronzových medailí. 

"Od úvodní schůzky jsem cítil, že s organizací, jakou jsou Karlovy Vary, mi dává smysl se spojit a jsem za to opravdu rád. Těším se na poznávání nových lidí a karlovarskou partu. Jednoznačným cílem bude setrvání v superlize. Je to pro mě po pěti letech nová výzva a já mám výzvy moc rád!" popisuje svůj příchod nová postava na střídačce Hurikánů Ondra Kašpárek.

Kromě úspěchů v Superlize se Ondrovi dařilo také v Poháru Českého florbalu, kde v posledním ročníku poprvé v historii postoupil do finále a mohl se tak se svými svěřenci radovat ze zisku stříbra. Nyní po pěti letech hlavní město opouští a vydává se za novým dobrodružstvím právě k nám na západ Čech. 

"Po 25 letech existence našeho oddílu se nám povedlo postoupit do superligy a naším úkolem číslo jedna bylo, aby náš A-tým vedl kvalitní a zkušený trenér, který má za sebou viditelné výsledky. V tomhle ohledu byl Ondra Kašpárek jasná volba a jsme rádi, že nabídku od nás přijal. Vnímáme jeho osobu na naší lavičce jako záruku toho, že Superliga bude mít ve Varech dlouhodobé trvání, zároveň jsme také přesvědčeni o tom, že kvality našeho nového trenéra budou mít pozitivní dopad na celý karlovarský florbal!" vysvětluje angažování nového kouče předseda oddílu František Truhlář.