V úvodu zápasu to vypadalo jako když jsou kluci po dlouhé cestě hlavami ještě v autobuse. Začátek zápasu se jim totiž absolutně nepovedl a již po padesáti vteřinách prohrávali. Ve třetí minutě přidal další gól Filip Šubert a hororový úvod pro karlovarský výběr uzavřel v čase 5:59 Šimon Kuczera a zvýšil již na 3:0. Karlovarští se po prvotním šoku přeci jen trochu oklepali a po ubráněném oslabení i oni udeřili a to hned dvakrát. Nejprve Matyáš Velc přesnou střelou k tyči otevřel náš střelecký účet, o pouhou půl minutu později pak předvedl parádní sólo přes celé hřiště Michal Strachota a dostal svůj tým na dostřel. Bohužel v samotném závěru první třetiny přišla odpověď domácích, kteří tak vedli opět o dvě branky.

Druhá třetina začala v podobném duchu jako ta první, tři a půl minuty stačilo Marku Bräuerovi aby zvýšil na 5:2, stejný hráč o chvíli později zařídil další změnu stavu a místo dramatu začal karlovarskému týmu zápas utíkat. Zbytek druhé třetiny nabídl po několika šancích na obou stranách, gól však žádný a tak se do kabin šlo za stavu 6:2.

Třetí třetina začala karlovarským stažením sestavy na dvě formace. Místo tlaku však přišel další inkasovaný gól, Daniela Váradiho z trestného střílení překonal Daniel Chatrný. Poté sice dokázal odpovědět Matyáš Velc, Ostravě však stačila pouze minuta a díky Patriku Němcovi si vzala pětibrankový rozdíl zpět. Závěr zápasu si již domácí pohlídali, k vidění byly ještě čtyři trefy, po dvou na každé straně. Za nás se do statistik zapsali Adam Zahraj a po návratu z hostování na Kladně také Ondřej Šimeček. Byla to však pouze kosmetická změna stavu. Tři body za výhru 11:5 zůstaly v Ostravě.