Jan Pícha přichází vyztužit obranné linie našeho A-týmu. Vytáhlý bek strávil většinu své kariéry v pražských Black Angels, kde si prošel mládežnickými kategoriemi a poté se prosadil i do A-týmu, v něm odehrál sedm sezón a pomohl k historickému postupu do nejvyšší soutěže, kterou si později také zahrál. Celkem v nejvyšší soutěži naskočil do více než osmdesáti utkání. Nyní se pokusí získané zkušenosti prodat v mladém karlovarském týmu, kde bude patřit k těm nejzkušenějším borcům.

Abyste našeho nového obránce hned v úvodu trochu poznali, tak tu pro vás máme krátký rozhovor.

Ahoj Honzo vítej v Karlových Varech. Můžeš se v úvodu fanouškům krátce představit?

„Ahoj všichni, já jsem Honza Pícha, je mi 27 let a pocházím z Prahy. Pracuji jako grafik v rodinné firmě. A v minulých letech jste mě mohli vídat v dresu Black Angels."

Jak ses vlastně do Varů dostal? Jak se na nové angažmá těšíš?

„Je to delší příběh, ale ve zkratce jsem měl už takovou pobídku minulý rok od Michala Klápy, který se mě ptal, jestli to nechci zkusit ve Varech po postupu a já o tom dost přemýšlel. Nakonec jsem se rozhodl změnit dres až letos. Hlavní důvod byl ten, že jsem hrál prakticky 21 let za jeden tým a chtěl bych si zkusit i něco nového. Na nové angažmá se těším moc. Bude to pro mě i takový nový impuls."

Máte za sebou úvodní setkání před novou sezónou, jaký byl tvůj první dojem z nového týmu?

Setkání bylo velmi příjemné, spoustu kluků (ostřílených matadorů) ve Varech znám, takže nepřicházím úplně do neznáma, ale také bylo k vidění opravdu hodně mladých hráčů, se kterými se teprve ještě seznámím na trénincích."

Jaký je Jan Pícha jako hráč? Na co se v tvojí hře můžou fanoušci těšit?

Popsal bych se jako takový nepříjemný, důrazný obránce, co se nebojí tvrdších zákroků. Umím docela dobře střílet z větších vzdáleností a někdy i přesně přihraju :)."

S jakými cíli přicházíš do Karlových Varů?

„Rozhodně chci být oporou týmu a rád bych si zahrál o play off. Doufám, že letos si připíšeme mnohem víc bodů než tomu bylo loni a zakončíme sezónu bez hrozby sestupu."

LUKÁŠ KORBEL