1.SC Vítkovice

Vítkovice mají dvě kola před koncem stále o co hrát, v našlapané špičce superligové tabulky mohou být první, ale zároveň mohou spadnout i na páté místo, na které mají aktuálně náskok šest bodů, Sparta má však zápas k dobru. Na úplně čelo pak mají ze třetí pozice jednobodovou ztrátu. Svěřenci Daniela Folty si výrazně pomohli třemi body z minulého víkendu, kdy přejeli na své palubovce mistrovský Tatran 11:6. Vítkovický celek těží především z vyrovnaného kádru, hned čtyři hráči v této sezóně překonali milník třiceti bodů, ten nejproduktivnější Martin Gattnar jich má šestatřicet.

Karlovy Vary

Karlovarský výběr minulý víkend potěšil své fanoušky, když v Míčovce konečně zabral a Pardubice přehrál jasně 8:2, Sokoli tak porazil i při jejich druhé cestě na západ Čech. Tři body znamenají, že se A-tým výrazně přiblížil udržení dvanáctého místa, které znamená start do nadstavbové části Superligy v domácím prostředí. Aktuální náskok na třinácté Butchis činí již šest bodů a ve zbývajícím dvojutkání by tak pražský celek musel brát plný počet bodů a zároveň Hurricani odejít bez bodů, aby si oba soupeři pořadí ještě prohodili. Proti Pardubicím se také fanouškům poprvé představila nejnovější posila, kterou je Petr Brautferger z Tatranu Střešovice. Ten k nám přišel sice již v půlce ledna, ještě však doléčoval zranění a v akci jste ho tedy mohli poprvé vidět až nyní.

První měření sil dopadlo lépe pro favorita, kterému však A-tým dokázal pěkně zatopit, když ze stavu 1:7 dokázal snížit na 5:7 a nakonec padl 6:9. Zda budou platit papírové předpoklady i nyní nebo A-tým urve v Ostravě nějaký ten bod se dozvíme v neděli. Držte klukům palce.

Neděle 25.2.2024

SC Dubina Ostrava

17:00 1.SC Tempish Vítkovice - Florbal Vary

ONLINE přenos

VIDEO přenos

LUKÁŠ KORBEL