Po krátkém úvodním oťukávání začaly pomalu otěže zápasu přebírat Vítkovice a v šesté minutě šly zásluhou Lukáše Fukaly také do vedení. Hned vzápětí navýšil vedení Rostislav Gattnar a povedenou pasáž uzavřel ve třinácté minutě gólem na 3:0 Marek Matejčík. I karlovarští měli v úvodním dějství několik střeleckých pokusů, chyběla jim však kvalita v zakončení.

Ve druhé třetině se pokračovalo v nastoleném trendu, v pětadvacáté minutě přidal čtvrtý gól Martin Gattnar a Lukáš Fukala krátce na to zvyšoval již na 5:0. Třináct vteřin před polovinou zápasu  se konečně radovali i Hurricani, Michal Strachota proměnil úspěšně trestné střílení a když ve třiatřicáté minutě propadla střela Šimona Šmajdy až do branky, možná si někteří vzpomněli na první měření sil, kdy karlovarští svého soupeře mocně dotahovali. To se bohužel pro ně tentokrát nestalo. Vítkovice totiž zásluhou Lukáše Hájka, Marka Matejčíka a Jakuba Hubálka ještě do druhé přestávky odskočily na rozdíl pěti branek.

Třetí třetinu si již svěřenci Daniela Folty výsledek hlídali, Martin Gattnar dvěma góly zaokrouhlil gólový účet svého týmu již na deset. Závěr poté přinesl celkem čtyři branky, po dvou na každé straně. V karlovarských barvách se do statistik zapsali Vojtěch Kún a Michal Klápa. Byla to však pouze kosmetická úprava výsledku, který zní 12:4 ve prospěch domácích Vítkovic.

A-tým z dlouhého výjezdu body neveze, příští víkend si pak tento trip zopakuje, na hřišti FBC Ostrava uzavře základní části. Již nyní je jisté, že nás poté v nadstavbové části čeká nováček Superligy Butchis, první dvojzápas je na programu 9. a 10.března, zda to však bude doma nebo venku se dozvíme příští týden po odehrání posledního kola.

Pozápasové rozhovory s hlavním trenérem Miroslavem Závorou a nejlepším hráčem Šimonem Šmajdou najdete zde.