Butchis

Butchis do své premiérové sezóny v nejvyšší soutěži nevstoupili špatně a vypadalo to, že by mohli být těžkým oříškem pro týmy etablované v nejvyšší soutěži. Druhá polovina základní části však již tak povedená nebyla, pouze jedna výhra ze třinácti zápasů, což znamenalo posun tabulkou dolů až na konečně třinácté místo. Svou první sezónu mezi českou elitou zakončili svěřenci známého trenéra Jana Zahalky se ziskem čtrnácti bodů. V čem náš soupeř vynikal byly přesilové hry, s úspěšností 47,6 % se zařadil na čtvrté místo v rámci celé soutěže. Individuálním statistikám pak vládnou dva hráči s karlovarskou minulostí, všechny ovládl Jakub Černý, hned v závěsu za ním pak skončil Matyáš Kalina. Do klíčové fáze sezóny pak půjdou Butchis bez svého kapitána Tomáše Vondrušky, který na začátku února vyrazil za studiem do Austrálie.

Karlovy Vary

Karlovarský tým ještě po novém roce držel díky několika venkovním výhrám naděje na předkolo play off, poté však přišly klíčové ztráty s Českou Lípou a Black Angels a vlak mu definitivně ujel. I tak jsme zaznamenali posun oproti loňskému trápení, za šestadvacet kol jsme získali osmnáct bodů, které nás zařadily na dvanácté místo. Také v táboře Hurricanů vládly individuálním statistikám zkušenosti, nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem se stal kapitán Michal Klápa, nejvíce asistencí pak posbíral Michal Strachota. Pozitivní vzpruhou před klíčovými boji je pak bodový příspěvek třetí lajny, které se v novém složení začalo bodově dařit.

Oba letošní duely rozhodoval jediný gól, z Míčovky si náš soupeř odvezl výhru 6:7, kterou jsme mu poté vrátili u něj ve Štěrboholích, kde jsme zvítězili 3:4 po nájezdech. Pořádná bitva se dá očekávat i nyní a opět bude potřeba pořádná podpora z hlediště, tak přijďte kluky v sobotu a neděli podpořit, budou to opravdu potřebovat. V sobotu se hraje od 18:00, o den později poté startujeme v 16:00.

Pohled z kabiny 

Adam Draslar

„Na zápasy s Butchis se těším. Je to nepředvídatelný soupeř. V sezóně jsme spolu odehráli dvě vyrovnaná utkání. Vyrovnané a atraktivní zápasy nás nepochybně čekají i nyní a já bych vás na ně chtěl tímto pozvat. Věřím, že s vaší podporou je dokážeme vyhrát.“

Matěj Švarc 

„Na souboj s Butchis se těším. Letos jsme se spolu utkali dvakrát a vždy rozhodoval jediný gól, čili i nyní očekávám napínavá utkání, která se budou rozhodovat až v samotných závěrech. Věřím, že o víkendu navážeme na kvalitní výkon z posledního utkání a s pomocí našich fanoušků úspěšně zahájíme sérii.“

Matěj Korbel

„Butchis jsou tým se spoustou mladých hráčů na které si budeme muset dát pozor. Zároveň však mají i několik zkušených borců, kteří se starají o největší bodový přísun a budeme se na ně muset také zaměřit. Celkově si myslím, že Butchis hrají více zataženě a ze zajištěné obrany, takže bude důležité se připravit na naší kvalitní hru na míčku. Zároveň očekávám tvrdou sérii plnou osobních soubojů.

Myslím, že naší výhodou mohou být zkušenosti s těmito boji z minulé sezóny, máme spoustu hráčů, kteří si to vyzkoušeli a ví jak těžké to je. Věřím že budeme po všech stránkách dobře připraveni a dokážeme uspět. Musíme však být koncentrovaní, vyvarovat se ztrát, které dokáží Butchis z rychlých protiútoků úspěšně trestat a také se nenechat zbytečně vylučovat, protože jejich přesilovky patří k tomu nejlepšímu v celé soutěži.

Závěrem bych rád pozval všechny fanoušky aby nás přišli o víkendu podpořit. Čeká nás určitě těžká, ale zároveň atraktivní série. Vaše podpora byla v průběhu sezóny skvělá a věřím, že nyní bude ještě lepší a společně uspějeme.“

Adam Zahraj

„Od Butchis očekávám zataženější hru, kdy budou čekat na naše chyby a budou hrozit spíše z brejků. My se na ně 100% nachystáme, udržíme si formu z posledních zápasů a věřím, že letos sezóna skončí o hodně dřív než minulý rok.

Jsme hrozně rádi za každého fanouška co nás chodí podporovat, ale teď budeme potřebovat ještě více diváků, aby nám přišli fandit. Tímto zvu všechny fanoušky karlovarského sportu, budeme vás potřebovat!“


LUKÁŠ KORBEL