V sobotu začali lépe domácí a ve čtvrté minutě šli zásluhou Michaela Petráně vůbec poprvé v sérii do vedení. V jedenácté minutě to bylo již 2:0, kdy se trefil Štěpán Čejka. Karlovarští se však rychle vrátili do zápasu, Michal Klápa nejprve tečoval nahození Matěje Korbela a poté využil i přesilovou hru. Po dvaceti minutách tak byl stav nerozhodný.

Nastolený obraz hry pokračoval i ve druhém dějství. Opět se totiž Butchis zásluhou Štěpána Nováka a Michaela Petráně dostali do dvoubrankovéhk trháku a tentokrát ho svěřenci Miroslava Závory nedokázali do druhé sirény smazat.

O krůček blíže pak Butchis přiblížil gólem na 5:2 Šimon Pavlíček. Hurricani to však nezabalili, zamíchali sestavou a v devětačtyřicáté minutě snížili zásluhou Lukáše Macháčka. Když pak snížil povedenou střelou Miloš Tyl bylo zaděláno na drama, jenže Butchis vrátil trochu klidu na hokejky Jan Waldhauser a tato branka nakonec byla vítězná. Už totiž přišla pouze korekce v podání Petra Brautfergera, pro kterého to byl první gól za Karlovy Vary, byla to však pouze úprava na konečných 6:5 a Butchis tak snížili v sérii na 2:1.

Rozhovory po 3.utkání série naleznete zde

Sestřih z utkání naleznete zde

Možná klíčový duel byl na programu v neděli. Duel, který měl rozhodnout o tom, zda se karlovarští domů vrátí za stavu 3:1 nebo Butchis srovnají a začneme v podstatě od znovu. Také tentokrát šli do vedení jako první domácí a Jan Waldhauser ve čtvrté minutě rozjásal své fanoušky. Vyrovnání přišlo v podání elitní karlovarské formace, Michal Strachota si narazil míček s Milošem Tylem a pohotově zakončil. Karlovarská osmasedmdesátka se opět připomněla v patnácté minutě, z jeho přihrávky tentokrát těžil Michal Klápa potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče dosavadního průběhu série.

Karlovarští matadoři úřadovali také v prostředním dějství. V devětadvacáté minutě si Michal Strachota vyjel před branku a zvýšil na 1:3. Krátce na to se pak slova ujal opět náš kapitán Michal Klápa a přidal svůj druhý gól v zápase. Za dalších jedenadvacet vteřin se po přihrávce Daniela Péce trefil Adam Zahraj a vyhnal Eduarda Vladaře z branky. Zatímco na jedné straně gólman střídal, tak na té druhé Adam Draslar čaroval a i přes řadu střeleckých pokusů Butchis držel se svými spoluhráči nadějné vedení 1:5.

To navíc navýšil po pouhých devíti vteřinách třetí třetiny povedenou individuální akcí Vojtěch Kún. Ve čtyřiačtyřicáté jsme viděli opakování spolupráce jako u pátého gólu, jen si tentokrát oba role prohodili a úspěšně tak střílel Daniel Péc. Butchis poté riskli a patnáct minut před koncem odvolali gólmana. Matyáši Kalinovi se sice povedlo snížit, jenže parádní dělovkou se prezentoval na druhé straně také Jan Pícha. V závěru byly k vidění ještě tři branky, karlovarský gólový účet upravil na konečných devět střelou do prázdné branky Adam Zahraj.

Rozhovory po 4.utkání série naleznete zde

A-tým dokázal zareagovat na sobotní porážku a do Varů s vedením 3:1. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás dorazili podpořit do Prahy a vytvořili klukům domácí atmosféru. Věříme, že podobně bouřlivá bude atmosféra také v úterý v Míčovce, chybí nám totiž poslední krok k ukončení série, tak ho pojďme udělat v úterý společně a pořádně zaplnit náš domovský svatostánek. Start je naplánován na 19:00.