Série zatím nabízí to, co od ní asi všichni očekávali, tedy velkou taktickou bitvu. Často se hraje velmi opatrně, ale nechybí ani emoce, tak jak je v této fázi soutěže zvykem. Co se týče sobotního zápasu, tak v něm se karlovarští dostali rychle do vedení díky dvěma brankám Michala Klápy, hosté poté sice snížili, ale svěřenci Miroslava Závory dokázali kontrovat brankami Miloše Tyla a Marka Hozmana. Právě trefa prvního jmenovaného se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož Butchis již dokázali pouze korigovat na konečných 4:2.

Ještě více svázané a opatrné to bylo v neděli. Během šedesáti minut vyprodukovaly oba celky dohromady pouze třicet střel. Rozhodující gól tentokrát přišel v polovině zápasu, kdy neprůstřelnost Jana Hlináka ukončil Matěj Korbel. Poté se trefili ještě Lukáš Macháček, Marek Hozman, Michal Klápa a Miloš Tyl. Hosté nic nevytěžili ani z dlouhé hry bez brankáře a tak se Adam Draslar mohl radovat z čistého konta a celý karlovarský tým z druhého bodu v sérii.

Jak vidíte, oba zápasy zvládl A-tým skvěle a to hlavně v defenzivě, kdy inkasoval pouze dvakrát. Nic však stále není hotovo a stále jsme pouze v polovině cesty, k ukončení celé série bude potřeba uspět ještě dvakrát a Butchis se určitě nevzdají. K tomu aby kluci přidali další body v sérii budou potřebovat také vaší podporu, která byla v Hale míčových sportů skvěle. Tak za námi dorazte v sobotu a neděli do sportovní haly Štěrboholy. Oba dva dny padne úvodní buly v 17:00. 

Sobota/Neděle 16. + 17. 3. 2024

SH Štěrboholy

17:00 Butchis - Florbal Vary

LUKÁŠ KORBEL