Do karlovarské sestavy se vrátilo před zápasem několik důležitých hráčů včetně Miloše Tyla a také nejnovější posily Petra Brautfergera, který k nám dorazil z Tatranu Střešovice. S pozměněnými formacemi vstoupili domácí do zápasu dobře a zasypali Haleše řadou střeleckých pokusů. První úspěšný přišel až v desáté minutě, Matěj Svatek našel pasem přes celé hřiště Víta Hrbáčka, který nekompromisně zavěsil do šibenice. Znovu se skóre měnilo v osmnácté minutě, kdy Miloš Tyl ranou ze vzduchu upravil na 2:0, jeho gól musela ještě posvětit konzultace u videa. Povedený vstup uzavřel v závěru úvodního dějství Michal Strachota, který zakončil parádní kombinaci s Michalem Klápou.

I ve druhé třetině byla aktivnější parta okolo trenéra Miroslava Závory. Na další změnu stavu se však čekalo až do čtyřiatřicáté minuty, kdy Adam Zahraj využil skrumáže před pardubickou brankou. Pátou si pak fanoušci mohli zakřičet v poslední minutě, kdy jim udělal radost pěknou individuální akcí Michal Strachota.

Adam Draslar držel po čtyřiceti minutách naděje na čisté konto a ty mu zůstaly i díky chycenému trestnému střílení z kraje závěrečného dějství. Krátce poté znovu udeřili domácí, nejprve přidal skvěle hrající Vít Hrbáček svůj druhý gól v zápase a o pouhých dvaadvacet vteřin později zvyšoval Michal Klápa svou pověstnou dělovkou již na 7:0. Pardubice se poté vrhly do dlouhé, téměř deset minut trvající hry bez brankáře a Vojtěchu Kalužovi se povedlo dvěma góly snížit. Více toho však Sokoli nestihli, naopak na karlovarské straně se znovu prosadila třetí formace a Vít Hrbáček se zakončujím Šimonem Šmajdou dali zápasu konečný výsledek 8:2.

A-tým konečně ukončil sérii porážek na domácí palubovce a naladil se vítězně na poslední dva výjezdy, které budou v obou případech do Ostravy, již za týden kluky čekají Vítkovice.