Ahoj Pavle, pro fanoušky, kteří tě ještě úplně neznají, můžeš nám přiblížit, jak ses vlastně k nám do klubu dostal a jak dlouho už se staráš o kondiční přípravu našich hráčů?

„Ahoj, do klubu jsem se dostal zhruba před dvěma lety, kdy mě oslovil Miroslav Závora s tím, že bych se mohl stát součástí realizačního týmu u mládeže a rozvinul tam více kondiční složku. Zpočátku jsme zjišťovali, jak to celé bude fungovat a nakonec jsme od té doby s Mírou, Filipem Moravcem a dalšími lidmi z klubu, udělali obrovský kus práce na fyzickém kondici, dovednostech, ale také, a z čeho má obrovskou radost, na edukaci hráčů, co se týče regenerace, nutrice a v neposlední řadě i na mentální připravenosti.“

Hráči mají za sebou úvodní tréninky, včetně testování. Tak jak si zatím spokojen s jejich prací a výsledky?

„Bylo vidět, že s hráči už nějakou dobu pracujeme více koncepčně a uvědomili si náročnost a důležitost této přípravy, takže přišli odpočatí, ale zároveň se před touto částí dostatečně hýbali a věnovali čas doléčení zranění po náročné sezóně. Co se týče testů, tak jsme našli přesně to, co jsme hledali. Víme na čem stavět, v čem být lepší a na co se zaměřit vzhledem ke stylu hry, kterým se chce tým prezentovat.“

Jak vlastně bude letní příprava probíhat dál? Jak dlouho bude trvat a na co se budete chtít hlavně zaměřovat?

„Po vstupních silových a atletických testech jsem vyhodnotil výsledky a rozdělil týmy do jednotlivých skupin dle výkonnosti. Pracujeme sice v týmovém sportu, ale je potřeba hledat individuální potřeby a reagovat na ně, aby to bylo, co nejvíce efektivní. Čeká nás osm týdnů dřiny, kdy se budeme věnovat atletickým dovednostem, ale zároveň také silovým v posilovně. Cílem je samozřejmě rozvoj kondiční složky, kde i díky testům víme, že se více zaměříme na tzv. akceleraci, změny směru a adaptaci těla na tyto dovednosti, abychom snížili riziko zranění v dlouhé sezóně.“

Ty máš letos na starost přípravu jak výkonnostních mládežnických týmů, tak našeho superligového A-týmu. Liší se nějak jejich tréninky?

„Stejně jako u mládežnických týmů jdu cestou individualizace v přípravě, kdy také reaguji na výsledky daných testů, které nám ukázaly, na čem je potřeba více zapracovat. V rámci obecných principů, podle kterých pracuji, tak zůstává příprava stejná, ale u kluků si samozřejmě můžu dovolit jít do větší náročnosti tréninku a to jak v části kondiční, ale i silové.“

Minulý rok A-tým dohrával sezónu až na přelomu dubna a května, měl si pocit, že to pak v sezóně byl problém, že letní příprava začala později a letos to naopak může být něco z čeho bude A-tým v sezóně těžit, že začali kluci s přípravou dříve?

„Začnu od konce. Tím, že máme dostatek prostoru na kvalitní letní přípravu, která se v některých věcech oproti minulým letům ještě zefektivnila, tak můžeme více a lépe reagovat na potřeby jednotlivých hráčů. Je zároveň čas na dořešení všech zranění z minula a věřím, že chlapi budou opravdu dobře připraveni na dlouhou sezónu. A jestli mohl být problém pozdější zahájení přípravy v minulé sezóně? Spíše bych viděl více negativ z dlouhé sezóny, která byla prostě pro kluky extrémně náročná, a to jak fyzicky, tak i mentálně, ale do základní části šli kluci i přesto velmi dobře připraveni.“