FBC Ostrava

Ostrava má již jasno o tom, že si stejně jako v minulé sezóně zahraje v předkole play off. V závěrečném kole bude bojovat o výhodu domácího prostředí. Aktuálně je ostravský tým osmý, což by znamenalo start předkola před vlastními fanoušky, náskok na devátou Českou Lípu je však pouze jednobodový. Je však již jisté, že se oba tito soupeři utkají spolu. Výběr trenéra Jakuba Robenka v letošní sezóně připravila o možné lepší umístění lepší střelecká produktivita, za pětadvacet kol vstřelil jen 104 branek, což je třetí nejmenší počet. Nejproduktivnějším hráčem týmu je šestadvacetibodový Lukáš Pešat.

Karlovy Vary

A-tým podruhé během týdne zamíří do Ostravy, minulý víkend to proti silným Vítkovicím nedopadlo a byla z toho prohra 12:4. V tabulce nám před posledním kolem patří dvanácté místo a velmi blízko je také jeho udržení. Již nyní je jasné, že příští týden odstartuje série s nováčkem soutěže Butchis, zbývá jen rozluštit otázku, kdo začne doma. Cesta k tomu abysme to byli Hurricani je jasná, v posledním kole jim stačí jakkoliv bodovat v Ostravě, v opačném případě nesmí Butchis zvítězit za tři body ve Vítkovicích. Co se týče individuálních statistik, tak za výhrou v týmovém bodování míří kapitán Michal Klápa, který má na svém kontě již dvaačtyřicet bodů a výrazně tak posunul své maximum z loňské sezóny.

S Ostravou A-tým sezónu zahájil a nyní jí se stejným soupeřem také ukončí. V září v Míčovce se radoval po výhře 4:5 náš soupeř.

Sobota 2.3.2024

ČPP Aréna Ostrava

17:00 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Florbal Vary

ONLINE přenos

VIDEO přenos

LUKÁŠ KORBEL