Po dlouhé cestě vstoupili karlovarští do zápasu lépe a již v páté minutě šli poprvé do vedení, Marek Hozman využil otevřené domácí obrany a zamířil přesně. Na vyrovnání se však čekalo pouze minutu, i na druhé straně totiž chybovala obrana a Lukáš Pešat nabídnuté přečíslení vyřešil bez problémů. Domácí byli v úvodní třetině střelecky aktivnější, efektivita však byla na straně Hurricanů, krátce po její polovině totiž povedenou standartní situaci zakončil úspěšně Vít Hrbáček a připsal si tak již pátý gól v posledních šesti zápasech.

Přetahovaná pokračovala i v prostředním dějství, Daniel Chatrný se totiž velmi rychle postaral o další srovnání. Ve dvaatřicáté minutě přišla na řadu přesilová hra, tedy disciplína, která karlovarskému týmu v posledních kolech příliš nefungovala, to se tentokrát změnilo, střelu Michala Strachoty totiž dorazil do branky Marek Hozman a zařídil tak již třetí vedení, které však opět nevydrželo a Lukáš Herblich určil po čtyřiceti minutách nerozhodný stav 3:3.

Jak už možná tušíte nic se nezměnilo ani ve třetí třetině, opět šli do vedení jako první svěřenci Miroslava Závory zásluhou Vojtěcha Kúna, Patrik Němec však přispěchal s rychlou odpovědí. Tento gól se ještě karlovarská lavička snažila zvrátit s pomocí trenérské výzvy, ta však nebyla úspěšná a hned tedy následovalo oslabení, které potrestal Marek Bräuer a poprvé překlopil vývoj utkání na stranu Ostravy. Náš A-tým si svou pátou gólovou radost schoval až na hru bez brankáře, po přihrávce Michala Klápy se trefil Matěj Korbel a poslal utkání do prodloužení.

Nastavený čas nic moc zajímavého nepřinesl a tak podruhé v sezóně přišly na řadu samostatné nájezdy, v nich pak byli úspěšnější domácí, kteří se trefili dvakrát, na karlovarské straně mohl slavit pouze Vojtěch Kún. Z posledního zápasu základní části A-tým tedy veze jeden bod za porážku 6:5 po samostatných nájezdech.

Základní část zakončili muži na dvanáctém místě se ziskem osmnácti bodů. Nyní je potřeba však přepnout, protože již příští víkend startuje těžká série s nováčkem soutěže Butchis, hraje se na čtyři vítězná utkání a začínáme doma, v sobotu od 18 hodin, v neděli pak padne úvodní buly v 16:00. Tak si nachystejte hlasivky, těšíme se na vás.