Devatenáctiletý Vít Hrbáček stihl v uplynulém ročníku opravdu pestrou škálu zápasů, celkem jich absolvoval pětačtyřicet ve čtyřech různých soutěžích, nejvíce jich stihl v dresu juniorského výběru Tatranu, jednou naskočil také do Superligy a sedmkrát vypomohl FBC Plzeň v 1.lize v rámci střídavých startů. Zároveň pomohl juniorům Tatranu k vítězství prestižní CE ligy. Nyní se společně se svými spoluhráči a kamarády chystá na plnohodnotnou superligovou sezónu.

Ty jsi zakončil své působení v mládežnických výběrech ziskem juniorského titulu s Tatranem. Lepší už to zakončení asi být nemohlo?

"Tak určitě, chtělo to srdíčko a taky trochu štěstíčka. Ne, samozřejmě je to parádní zakončení mého působení v mládežnických kategoriích. Až na pár zaváhání jsme byli 100%. Tohoto úspěchu se nám podařilo docílit hlavně díky týmovému duchu a podpoře fanoušků."

Nyní tě čeká plnohodnotná superligová sezóna, tak jak se na ní těšíš?

"Ano těším se moc, ale přeci jen mám lehké obavy, abych naplnil očekávaní, která vkládá klub do hráčů z Tatranu. Věřím, že se nám však podaří tato očekávaní naplnit."

Proč právě Karlovy Vary?

"Dostal jsem od Karlových Varů nabídku, která nešla odmítnout."

Na co se fanoušci mohou těšit ve tvojí hře?

"Občas se mi podaří ustřelit a vymést pavučiny v horních rozích brány. Hlavně se ale fanoušci mohou těšit na kreativní a tvořivou hru, na které si zakládám."

Lukáš Korbel