Páteční souboj s Bohemians pro nás začal parádně, ve druhé minutě z rychlého brejku otevřel skóre Matyáš Velc. O chvíli později přišla v podání třetí formace další podobná akce, na jejímž konci byl tentokrát Ondřej Hurt. Opařený domácí tým se poprvé mohl radovat v šesté minutě, kdy se svou schovanou střelou slavil úspěch Pavel Čihák. Poslední slovo v úvodní periodě však měli opět naši hráči, konkrétně pak Adam Zahraj, který z dorážky dostal míček do domácí klece.

Na začátku prostřední části mohli karlovarští navýšit vedení díky přesilové hře. Tu však nedokázali využít a krátce po jejím skončení přišlo z hole Karla Petráka snížení. Když pak Jakub Buršík po rychlém výběhu z rohu srovnal na 3:3 začínalo se od nuly. V jednatřicáté minutě si i domácí zahráli přesilovou hru, ústřední postavou byl opět Jakub Buršík, po jeho druhém zásahu Bohemians poprvé v zápase vedli.

Třetí třetina začala další početní výhodou našeho výběru. Ten si tentokrát počínal mnohem lépe a Michal Klápa srovnal na 4:4. Velkou zbrání karlovarských byly v tomto zápase protiútoky a opět se to potvrdilo pětačtyřicáté minutě, kdy jeden takový zakončil gólem Jiří Lebeda. Bohužel vedení vydrželo jen velmi krátce, po pěkné kombinaci zajistil další vyrovnání Jan Řehoř. Tento hráč byl ústřední postavou závěrečných minut, během deseti minut zkompletoval hattrick a svěřenci Michala Jedličky tak vedli 7:5. Definitivní razítko na domácí vítězství 8:5 dal kapitán Filip Forman. I přes prohru však mohla na karlovarské lavičce panovat spokojenost, A-tým silnému soupeři statečně vzdoroval, i díky parádnímu výkonu našeho gólmana Kryštofa Ernsta, který si při své superligové premiéře připsal 24 úspěšných zákroků.

Neuplynulo ani osmačtyřicet hodin a A-tým se do haly na Podvinném Mlýně vydal znovu, jeho soupeřem byla tentokrát Sparta Praha. První branka přišla po chybě karlovarského výběru. Špatného střídání využil Dominik Bartoš a rychlou střelou otevřel skóre. V deváté minutě zvýšil na 2:0 Marek Zouzal, který dostal příliš prostoru na středu hřiště. Špatný úvod pro domácí podtrhl Robert Košir a vypadalo to, že domácí budou zápas kontrolovat. Jenomže opak byl pravdou. Krátce po třetím inkasovaném gólu si za obranu seběhl Michal Strachota a po přesné přihrávce od Matyáše Velce snížil na 3:1. A bylo ještě lépe, nenápadné nahození Michala Zemana totiž k překvapení všech zapadlo až do sparťanské branky a minutu před koncem první třetiny byli Hurricani na dostřel.

Druhá třetina začala početní výhodou pro náš tým, kterou zužitkoval Michal Klápa a rázem byl stav nerozhodný. Sparta si však vedení vzala velmi rychle zpět, dalekonosnou střelou slavil úspěch domácí Jan Marvánek. Drama však pokračovalo a když Tomáš Navrátil v polovině utkání opět srovnal vypadalo to, že to bude boj až do posledních minut.

Výběr trenéra Marka Mandlera čelil v úvodu třetí třetiny domácímu náporu a Jan Eckhardt se musel hodně činit, aby udržel vyrovnaný stav. Nestačil až na schovanou střelu Radima Křenka a sparťanský bek zařídil dvanáct minut před koncem domácím vedení. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož karlovarští již nenašli síly na obrat.

I proti druhému pražskému soupeři A-tým statečně bojoval o body, nakonec však těsně padl. Před blížícím se play down však ukazuje vzrůstající formu. Uvidíme, zda jí potvrdí v neděli, kdy v posledním domácím utkání základní části vyzve Liberec.