Bronzový tým uplynulého ročníku Livesport Superligy přijel do Karlových Varů v plné palbě, včetně několika stříbrných reprezentantů. Byli to však právě hosté, kdo jako první inkasoval, v desáté minutě překvapil gólmana Jasioka Lukáš Macháček. Vítkovice vyrovnaly o dvě minuty později, kdy rychlou souhru zakončil Matyáš Šindler. Karlovarští v úvodní části se svými střelami šetřili, když už však vypálili, tak to skončilo gólem. Jako v případě Michala Strachoty, který parádní střelou od mantinelu vymetl šibenici hostující svatyně. Výběr trenéra Pavla Bruse vrátila do zápasu využitá přesilová hra, kterou zakončil úspěšně Jakub Hubálek.

Další početní výhodu dostali hosté k dispozici v úvodu druhé třetiny a i tentokrát byli úspěšní. Podruhé v zápase se trefil Matyáš Šindler. Když pak na 2:4 zvýšil krátce před polovinou zápasu David Slončík vypadalo to, že Vítkovice začínají přebírat iniciativu v zápase. V pětatřicáté minutě zafungovala spolupráce, která deptala obrany soupeřů v 1.lize. Michal Strachota našel na levém křídle Michala Klápu a ten ranou z velkého úhlu snížil na 3:4. Po využité přesilové hře však přišla rychlá vítkovická odpověď a další branka Davida Slončíka. Závěr třetiny však patřil domácím a byla to opravdu jízda. Nejprve se po hezké individuální akci prosadil Matyáš Velc. O necelou minutu později zakončil povedenou akci Daniel Nicklas a vyhnal Denise Jasioka z branky. Jeho nástupce Lukáš Souček však držel čisté konto pouhých sedmatřicet vteřin než ho z první akce překonal Filip Eliáš. Po čtyřiceti minutách tak na ukazateli svítil stav 6:5 pro domácí.

Všem bylo jasné, že Vítkovice v závěru pořádně přitopí pod kotlem a to se také potvrdilo. V karlovarské brance však skvěle chytal Jan Eckhardt, který několikrát vyrovnání odmítl, nestačil až na střelu Marka Matejčíka z osmačtyřicáté minuty. O chvíli později kapituloval domácí výběr znovu, když nechal na brankovišti dostatek prostoru Michalu Pažákovi. Karlovarský celek se snažil vyrovnat, dlouho mu však něco chybělo. Dočkal se až minutu a půl před koncem, když už se pomalu začal chytat na hru bez brankáře. Parádní ranou překonal Součka Michal Zeman. Vypadalo to, že to bude branka, která pošle utkání do prodloužení. Opak byl bohužel pravdou. Půl minuty před koncem opět dostal spoustu prostoru Michal Pažák a vystřelil Vítkovicím tři body. Na konečných 7:9 uzavřel vteřinu před koncem Marek Matejčík.

A-tým předvedl proti aktuálně druhému týmu tabulky skvělý výkon a nebyl daleko od bodového zisku. Ten jim sice těsně unikl, nedělní výkon je však určitě povzbuzením do dalších zápasů. Třeba již toho čtvrtečního, kdy nás čekají Black Angels.