Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří šli hned ve třetí minutě do vedení, z první vážnější akce zápasu slavil úspěch Martin Zozulák. Také první střela karlovarských byla gólová, povedenou střelou z otočky zařídil srovnání Ivan Tomčo. V desáté minutě šli naši hráči do vedení, přihrávku od Michala Strachoty zužitkoval navrátilec do sestavy Miloš Tyl. Michal Strachota se domácím fanouškům připomněl před koncem první třetiny ještě jednou, v šestnácté minutě zakončil parádní individuální akci a zvýšil již na 1:3.

Do druhé třetiny vstoupily Pardubice aktivněji a více držely míček, další změna stavu však přišla ze strany týmu Marka Mandlera. Jiří Lebeda se dostal do samostatného úniku a povedenou backhendovou kličkou nedal Halešovi šanci. Bohužel poté přišel karlovarský výpadek a slepené branky Vojtěcha Kaluži s Petrem Křinkou daly zápasu nový náboj. Srovnat mohly Pardubice v samotném závěru, když dostaly k dispozici dvě minuty trvající přesilovou hru pěti proti třem. Hurricani dokázali početní nevýhodu skvěle ubránit a dále tak drželi naději na druhou výhru v sezóně.

Pardubice se nakonec vyrovnání dočkaly, ve dvaačtyřicáté minutě se po gólu Jiřího Kohoutka začalo od nuly. Naneštěstí to nebylo vše, o dvě minuty později totiž přidal pátou branku Lukáš Kučera a Sokoli poprvé v zápase vedli. Jejich vedení mohl ještě navýšit Martin Zozulák, jeho trestné střílení však povedeným zákrokem zneškodnil Jan Eckhardt. Na střelu Jiřího Kohoutka z padesáté minuty byl však již krátký a domácí tak vedli 6:4. Opařený karlovarský výběr zkoušel utkání zdramatizovat při hře bez brankáře. Naději vykřesal tři minuty před koncem opět Miloš Tyl, který se tak do karlovarského dresu vrátil ve velkém stylu. Víc už toho A-tým bohužel nestihl, i přestože poslední minutu měl k dispozici výhodu šesti proti čtyřem.

Muži měli utkání v Pardubicích skvěle rozehrané, nakonec se jim nepovedlo navázat na výhru z prvního kola a padli těsně 6:5. Nyní je potřeba prohry hodit za hlavu, protože již příští týden začíná klíčová fáze sezóny, kde nás čeká série s Českou Lípou.