Jak již bývá v této sérii zvykem, tak i nyní byl začátek velmi opatrný. První šance přišla v sedmé minutě a hned byla gólová, střelu Petera Nehily vyrazil Daniel Váradi pouze k Martinu Grlickému, který poslal Otrokovice do vedení. Karlovarští se dostali zpět do zápasu v polovině úvodní části zápasu. Matyáš Velc projel z rohu skrz velkým brankovištěm a proti jeho střele neměl gólman šanci se přesunout. V dalších minutách jsme další branku neviděli a stav byl tak po dvaceti minutách 1:1.

Druhá třetina začala pro karlovarské skvěle, tři minuty po úvodním buly dostal Matyáš Velc k dispozici trestné střílení, ve kterém ukázal, že je na tuto disciplínu specialista a proměnil již třetí v této sérii. Jelikož Otrokovice se nájezd snažily zvrátit díky trenérské výzvě, která nebyla úspěšná, tak přišla ještě přesilová hra pro domácí. Ta již potrestána nezůstala a tak další změna stavu přišla až v pětatřicáté minutě a opět v tom měl prsty Matyáš Velc, který po rychlém výběhu před branku dokonal hattrick a přiblížil domácí zisku čtvrtého bodu.

Závěrečná třetina bohužel začala komplikací v podobě snižujícího gólu Tomáše Sovjáka. Deset minut před koncem přišlo vyrovnání. Nenápadnou střelou uspěl Jakub Grich a začalo velké drama. Karlovarští poté museli odbránit oslabení, což se jim povedlo. Jinak závěrečné minuty patřili brankářům a na řadu tak přišlo prodloužení.

Nastavený čas byl opět spíše taktickými šachy, domácí mohli rozhodnout v přesilové hře, ani oni úspěšní nebyli. Včera to byl rok od postupových nájezdů v Brně a dnes přišla dovednostní disciplína na řadu znovu.

Nájezdy se proměnily v karlovarský koncert. Ten svůj dokázali proměnit Michal Strachota, Matyáš Velc, Jan Zavadil i Tomáš Navrátil. Na druhé straně dokázal Daniel Váradi dva otrokovické střelce vychytat a zařídil tak zisk klíčového čtvrtého bodu.

Nad A-tým se vznášela hrozba sedmého zápasu, nakonec to kluci zvládli, dnes zvítězili 4:3 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. Muži tak odvrátili nebezpečí přímého sestupu ze Superligy a příští víkend odstartuje baráž. V ní se utkáme s Kladnem, které prohrálo finálovou sérii 1.ligy s Butchis 0:3.