Liberec přijel na západ Čech s jasným cílem, získat tři body, které by ho výrazně přiblížily k postupu do vyřazovacích bojů. V úvodu byl soupeř střelecky aktivnější, za Danielem Váradim dokonce zazvonila tyč. Karlovarský brankář nestačil až na rychlou kombinaci z desáté minuty, kterou zakončil Vojtěch Wiener. Domácímu týmu chyběla v první třetině přesnost, míčky lítaly všude možně, jen ne do branky. Po první třetině tak na tabuli svítil nejtěsnější možný rozdíl.

Druhá třetina nezačala pro domácí příliš dobře, po pouhých dvou minutách totiž zvýšil na 0:2 Filip Smutný. Hlavní postavou prostřední části byl liberecký Jakub Mádlo. Ten během sedmi minut nasázel hattrick a byť jeho šňůru dokázali domácí proložit gólem Zahraje, tak i přesto ztráceli rázem o čtyři branky. Výběr trenéra Marka Mandlera si nějaké šance dokázal vytvořit, žádná si však už cestu za Daniela Mücka cestu nenašla.

Do třetí třetiny vstoupil lépe náš výběr. Michal Klápa milimetrově přesnou střelou zařídil snížení. Na tento gól mu přihrával navrátilec Tomáš Nushart. I přes veškerou snahu bohužel další branky nepřicházely. Až šest minut před koncem přidal třetí zásah z trestného střílení Matyáš Velc. Ještě předtím však stejnou příležitost zužitkoval Vojtěch Wiener.

A-tým bohužel nepotvrdil vzrůstající tendenci výkonů a s Libercem prohrál 3:6. Základní část uzavře v neděli výjezdem do Pardubic.