Úvod zápasu byl z obou stran spíše takovou oťukávanou, k vidění bylo pár pokusů, které ale brankářům veliké problémy nenadělaly. První vážnější šance přišly až v jedenácté minutě, kdy si karlovarský tým zahrál svou první přesilovou hru. Dlouho to vypadalo, že Kladno oslabení ubrání, pět vteřin před vypršením trestu Nováka však dostal na středu dostatek prostoru Michal Klápa a střelou k tyči otevřel gólový účet zápasu. Domácí odpověď přišla v patnácté minutě, při hře čtyři na čtyři karlovarská obrana zaspala při bránění a Tomáš Chroust backhendovou střelou srovnal na 1:1.

Minulý týden se našemu A-týmu hrubě nevydařil start do druhé třetiny, bohužel nyní byl obrázek hry podobný. Uplynulo pouhých jedenáct vteřin a Tomáš Chroust poslal Kanonýry poprvé do vedení. Hurricani tahali i v dalších minutách za kratší konec a Daniel Váradi měl tak plné ruce práce. Až do šestatřicáté minuty držel svůj tým nad vodou, poté však přišla chyba v rozehrávce a přečíslení, které zakončil úspěšně Daniel Fišer.

Třetí třetina začala tlakem výběru Marka Mandlera, našim hráčům však chybělo něco překvapivého a tak většina střel končila v připravených blocích. Naproti tomu domácí si dokázali poradit s jedním z rychlých protiútoků o poznání lépe a Daniel Fišer je gólem na 4:1 přiblížil zisku prvního barážového bodu. Jelikož karlovarští již neměli co ztratit, tak ve již v třiapadesáté minutě rozhodli odvolat gólmana a vyplatilo se. Uplynula pouze minuta a Daniel Kalaš z dorážky před brankou snížil. Poté kladenská obrana dlouho odolávala a vypadalo to, že už žádné drama nepřipustí. Minutu před koncem si však vzal slovo Matěj Korbel a dvěma brankami během jedenadvaceti vteřin poslal zápas do prodloužení.

Nastavený čas by se dal shrnout pod tradiční sportovní frázi nedáš, dostaneš. A-tým si vytvořil několik slibných příležitostí, které nedokázal proměnit. Naproti tomu Kladnu stačil jeden protiútok a Vojtěch Novák tak zařídil srovnání série na 1:1.

Nedělní zápas začal pěkně z ostra. Na úvodní branku se čekalo do sedmé minuty, poté se však rozjela pořádná přestřelka. Skóre otevřel střelou pod břevno Adam Zahraj. Kanonýři dokázali skóre slepenými góly Marka Veselého a Vojtěcha Nováka překlopit na svou stranu. Vyrovnání zařídil ve třinácté minutě po rychlém protiútoku Tomáš Nushart. Poslední slovo však měli domácí a Tomáš Chroust určil po dvaceti minutách stav 3:2.

Druhá třetina byla dlouho soubojem pevných obran. Karlovarští hráči museli čelit oslabení, které zvládli a krátce po jeho skončení udeřili. Michal Strachota natáhl z pravé strany a jeho střela zaplula přesně k tyči. Když už to vypadalo, že skóre zůstane do přestávky beze změny tak přišel šok. Dlouhé nahození skončilo po několika tečích až za zády překvapeného gólmana Váradiho. Na časomíře v té době zbývalo pouhých 0,3 vteřiny.

Jak skončila druhá třetina, tak začala ta třetí. Po necelé minutě totiž dostal Dominik Janda příliš prostoru a zvýšil již na 5:3. Našemu výběru chyběla v rozhodujících fázích zápasu přednost, na hokejkách byla patrná nervozita, nevydařila se ani přesilová hra deset minut před. Naději vykřesal až v čase 58:54 Michal Klápa a fanouškům možná probleskl hlavou sobotní zápas. Nic podobného se však nekonalo. Více branek už nepřišlo a tak i nyní A-tým prohrál 5:4 a v sérii ztrácí 2:1.

Děkujeme fanouškům, kteří nás v obou víkendových duelech podporovali a věříme, že nás dorazíte podpořit i příští víkend, protože teď už není kam uhnout a hraje se opravdu o všechno.