Česká Lípa

Česká Lípa vstoupila do sezóny skvěle a držela se na místech zajišťujících přímý postup do play off. Po návratu do zápasového kolotoče po Mistrovství světa už se týmu ze severu Čech tolik nedaří, z devíti zápasů uspěl pouze jednou, když porazil Královské Vinohrady 5:4. Aktuálně se tak výběr trenéra Davida Derky řadí se ziskem šestnácti bodů na desáté místo. O přísun branek se stále stará produktivní dvojice Radek Krajcigr a Jan Peška, oba najdeme v elitní desítce kanadského bodování celé soutěže. Silnou branní našeho sobotního soupeře jsou přesilové hry, ve kterých patří mezi nejlepší týmy soutěže. Zároveň je však druhým nejvylučovanějším týmem Superligy. S Českou Lípou se nám povedlo letos bodovat, v domácím zápase jsme prohráli 4:5 v prodloužení.

Karlovy Vary

Karlovarští hráči sahali v posledním zápase roku 2023 po bodech, proti Otrokovicím dvakrát vedl, nakonec však padl díky brance ve třetí třetině těsně 3:4. Přišel tak o možnost stáhnout ztrátu na týmy před sebou. Aktuálně se tak stále nachází na čtrnáctém místě se ziskem pouhých pěti bodů a vše směřuje k tomu, že svou superligovou příslušnost budou muset hájit v play down. Náš výběr stále trápí především slabá produktivita a odráží se to i na individuálních statistikách, nejproduktivnější hráči Michalové Klápa se Strachotou jsou až na konci šesté desítky v rámci celé soutěže. Obejít se bude muset bez dvojice Lukáš Macháček a Filip Eliáš, kterým skončilo hostování z Tatranu Střešovice.