V závěru základní části se forma A-týmu začala zlepšovat, vyrovnané zápasy jsme odehráli se Spartou, Bohemians nebo například s Chodovem. Jak moc důležité byly tyto zápasy pro náladu v kabině před klíčovými boji v sezóny?

„V zápasech s pražskými soupeři byla cílem zlepšená a aktivní obrana a posílení týmových principů. Dodržováním těchto cílů jsme si dokázali, že můžeme hrát vyrovnané zápasy i s těmi nejsilnějšími týmy. I přestože jsme byli zklamáni, že jsme v těchto zápasech nezískali body, tak zejména hráči získali herní sebevědomí pro klíčovou část sezóny.

Máme za sebou náročný víkend v České Lípě, odkud se nám povedlo přivést dvě vítězství. Jak ty jsi viděl první hrací víkend?

„Zůstáváme nohama pevně na zemi. Výsledky prvního hracího víkendu jsou odrazem profesionálního přístupu a maximální koncentrace všech hráčů a trenérů. Celý tým táhl za jeden provaz a každý člen týmu věděl, jaká je jeho role.“

Sám jsi se v závěru základní části přesunul z tribuny na lavičku. Jak se tento přesun urodil a jaká je tvoje role v rámci trenérského týmu?

„Již v minulosti, když jsme usoudili, že tým potřebuje impuls, tak jsme k podobným změnám přistoupili. Mojí rolí v týmu je zabezpečit servis všem v týmu tak, aby se hráči a trenéři mohli soustředit pouze na své výkony.“

Posily zaznamenal i hráčský kádr do kterého se vrátili Miloš Tyl a Tomáš Nushart. Šlo o plánované posílení? Bylo těžké kluky přemluvit k návratu? S jakými očekáváními jste kluky brali? Přeci jen oba odehráli poslední ostrý zápas vloni v dubnu ve finále 1.ligy.

„Tomáš a Miloš jsou osobnosti, které z pracovních důvodů nemohly absolvovat celou sezónu. O to víc jsme rádi, že je na závěr sezóny máme k dispozici a hlavně, že mají chuť Karlovým Varům pomoci. Svým vystupováním v kabině, na trénincích a výkony při zápasech jasně dokazují správnost společného rozhodnutí.“

V sobotu a v neděli se série s Českou Lípou přesouvá k nám do Karlových Varů. Co od víkendového dvojutkání očekáváš? Máš případně nějaký vzkaz pro fanoušky?

„O víkendu očekávám bitvy, na které se musíme co nejlépe připravit. Za všechny členy týmu bych rád poslal tento vzkaz fanouškům: Budeme bojovat za Karlovy Vary od začátku do konce s obrovskou vůlí a nasazením. Přijďte všichni fandit. Budeme Vás potřebovat."

LUKÁŠ KORBEL