Sobotní utkání začalo hodně opatrně, oba týmy se na startu série spíše oťukávaly. První opravdu gólová šance přišla až ve dvanácté minutě, kdy Matěj Korbel nastřelil míček před branku, kde ho tečoval Michal Klápa mimo dosah gólmana hostů. Karlovarský kapitán se znovu prosadil o pár minut později, tentokrát zužitkoval pas Miloše Tyla zpoza branky. Jinak už se skóre v úvodní třetině neměnilo a to ani v přesilové hře domácích.

Druhá třetina začala několika neproměněnými šancemi karlovarského týmu. V polovině zápasu tak přišlo snížení, v signalizované výhodě se trefil Štěpán Novák. Ve třiatřicáté minutě přišla na řadu další početní výhoda a tentokrát již byla úspěšná, přízemní střela Miloše Tyla zapadla přesně k tyči. V závěru pak přišel ještě jeden gól, kterému předcházel faul a do kabin se šlo za stavu 3:1.

Snížit mohli Butchis hned zkraje v početní výhodě, tu dokázali svěřenci Miroslava Závory skvěle odbránit a poté sami znovu udeřili, z levého křídla pálil přesně Marek Hozman. Ve čtyřiapadesáté minutě bylo zaděláno na drama, o snížení se postaral Erik Papež. V závěru pak hosté zkusili dlouhou hru bez brankáře, úspěch jim to nepřineslo, všechny střelecké pokusy zneškodnila obětavá obrana ve spolupráci se skvělým Adamem Draslarem. Konečný výsledek 4:2 znamenal první bod v sérii.

Drama to bylo i v neděli, tam dokonce úvodní třetina branku nepřinesla a na první změnu stavu se čekalo až do poloviny utkání. Bezgólový zápas ukončil parádní střelou Matěj Korbel. Zatímco na první gól se čekalo dvaatřicet minut, tak ten druhý přišel za dalších pět vteřin. Svojí dělovku pověsil přesně pod břevno Lukáš Macháček. Butchis za čtyřicet minut domácí branku příliš neohrozili a když už, tak si nepřišli na Adama Draslara.

Ve třetí části hosté opět zkusili velmi brzkou hru bez brankáře, tentokrát již deset minut před závěrečnou sirénou. Ovoce jim to nepřineslo, Michal Klápa střelou do odkryté klece opět přiblížil domácí zisku druhého bodu. Domácím nevadilo ani když se gólman do hostující branky vrátil, Lukáš Macháček našel před brankou Marka Hozmana a ten procedil míček do branky. Definitivní podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Miloš Tyl.

Karlovarští zvládli i druhý zápas skvěle a po výhře 5:0 pojedou za týden do Prahy s vedením 2:0 na zápasy. Premiérovým čistým kontem v Superlize se pod vítězství podepsal Adam Draslar. Na závěr chceme poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli oba dva dny podpořit, celkem vás bylo 559 a atmosféra byla naprosto skvělá. A my věříme, že si najdete cestu i příští vikend do Prahy a dorazíte podpořit naše kluky, jelikož série ještě zdaleka není u konce.