Jak už to tak v této sérii bylo ve většině zápasů, tak se opět čekalo na první branku poměrně dlouho. Konkrétně do třinácté minuty, kdy využil početní výhodu hostující Štěpán Novák. Karlovarští se dočkali vyrovnání v patnácté minutě, kdy závaru v brankovišti využil Adam Zahraj, jeho gól ještě musela posvětit konzultace s videem, na něm rozhodčí však neshledali nic co by odporovalo pravidlům a skóre tak bylo vyrovnané 1:1 a za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Druhá třetina se dlouho nevyvíjela podle představ výběru Miroslava Závory. V polovině zápasu totiž poslal Butchis podruhé do vedení Jan Waldhauser a ve čtyřiatřicáté minutě pak zvýšil již na 1:3 Kryštof Maňour. Naději na obrat vykřesal parádní bombou z poloviny hřiště Jan Pícha a před závěrečnou dvacetiminutovkou ztráceli karlovarští jedinou branku.

Manko bylo definitivně smazáno v sedmatřicáté minutě, Michal Klápa totiž střelou z pravého křídla využil přesilovou hru. V dalších minutách pokračoval tlak domácích, kteří za mohutné podpory domácích fanoušků postupně přitápěli pod kotlem, až Petr Brautferger zužitkoval další početní výhodu a přiblížil Vary záchraně. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře, naopak v závěru sami ještě dvakrát inkasovali, nejprve po povedené individuální akci zvýšil Vojtěch Kún a dvě vteřiny před koncem dal konečnou podobu výsledku nejlepší hráč zápasu Michal Strachota. 

Zatímco vloni A-tým bojoval o přežití do posledního možného zápasu, tak letos to zvládl podstatě rychleji, sérii s Butchis ovládl v poměru 4:1 na zápasy a může se tak chystat již na třetí superligovou sezónu. Na závěr určitě patří poděkování všem fanouškům, kteří nás dorazili v průběhu sezóny podpořit. Byli jste skvělí a atmosféra na posledních zápasech s Butchis byla něco, co si všichni budeme dlouho pamatovat. Tak v září na viděnou, opět na Superlize.

Hráči, kteří nastoupili za A-tým v sezóně 2023/2024

Daniel Váradi, Adam Draslar, Kryštof Ernst - Matěj Korbel, Vojtěch Kún, Matěj Svatek, Matěj Švarc, Tomáš Rosa, Jan Pícha, Šimon Šmajda, Jiří Šťovíček, Michal Zeman, Karel Urban, Michal Klápa, Michal Strachota, Miloš Tyl, Daniel Péc, Lukáš Macháček, Marek Hozman, Adam Zahraj, Vít Hrbáček, Jiří Lebeda, Tomáš Smolka, Lukáš Staněk, Petr Brautferger, Josef Terla, Martin Tvrdek, Martin Fenik 

Realizační tým v sezóně 2023/2024

Miroslav Závora, Jan Běloch, Jaroslav Vébr, František Truhlář, Luděk Lejba, Pavel Kuncl, Jakub Sýkora, Milan Gratzl, Tomáš Berger, Ondřej Vacula

Kompletní vítěznou fotogalerii si již nyní můžete prohlédnout na našem Flickru

LUKÁŠ KORBEL