Starší žáci

Starším žákům se pomalu sezóna chýlí ke konci, o víkendu odehráli poslední utkání základní části a nyní je čeká již pouze Mistrovství České republiky. Jelikož už před turnajem měli jisté ligové prvenství využil tentokrát trenér Filip Moravec tento článek k ohlédnutí za celou sezónou.

„Na posledním turnaji jsme potvrdili vítězství v lize. Nechtěl bych zde tentokrát hodnotit jen tento turnaj, ale využít tohoto článku k hodnocení sezóny a poděkování. Přes ten rok jsme totiž v naší hře udělali velký pokrok. Na prvním turnaji to totiž určitě nevypadalo, že ligu suverénně ovládneme. Mohli jsme být vlastně rádi, že jsme vůbec turnaj vyhráli. Na konci sezóny slavíme suverénní postup na MČR. Za tím stojí práce všech hráčů, kteří florbalu věnují svůj čas, chtějí se neustále zlepšovat. Pracují nejen na trénincích, ale i mimo ně. Zapomenout nemůžu ani na celý realizační tým, Péťu Švece, který se věnoval celý rok týmu WHITE, na trénincích se hráčům věnoval také v oblasti kondice, kde se snažil posouvat tréninky, vymýšlet nová cvičení. Dále Davida Štěpána, který jako vedoucí týmu pomáhal s organizací a administrativními věcmi, také na trénincích fungoval vždy spolehlivě a dodržel svou roli. Dále děkuji rodičům, kteří kluky podporují v tom, co dělají, poskytují jim skvělé podmínky a také, že s nimi mají trpělivost. Zapomenout nesmíme ani na všechny kluby v karlovarském kraji, spousta hráčů začínala s florbalem v Ostrově, v Chodově, nebo v Sokolově. Tohle tedy určitě není jen práce našeho klubu, ale všech klubů v kraji. Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem hráčům, nejen za jejich výkony, ale za všechny zážitky, které si z této sezóny odnášíme. Ligová sezóna sice skončila, ale ještě nás čeká vrchol v podobě MČR starších žáků. Na to bude důležité se správně připravit. Určitě tam nejedeme s tím se pouze zúčastnit, chceme se poprat o co nejlepší výsledek.“


Mladší žáci

Hodnocení turnaje mladších žáků v Tachově od trenéra Jaroslava Moravce: „Předposlední kolo se hrálo v neděli po obědě v tachovské sportovní hale. Stejně jako všechny ostatní hurricanské týmy jsme byli postiženi obrovskou marodkou, a tak jsme vyjeli pouze s osmi hráči, brankařem a doplněni o dva „nováčky“, ale s jasným cílem. Vrátit se pro poslední ligové kolo zpět do prvního koše, kam patříme a ze kterého jsme po jednom odřeknutém (COVID) turnaji vypadli.

Přestože se start turnaje byl na programu až v dopoledních hodinách, tak první půle proti Tachovu B vypadala jako kdyby jsme spali. Úkoly, které jsme hráčům dali se dařilo plnit až ve druhé polovině. Ve druhém zápase proti Slavii Red již byla předvedená hra lepší a kluci potřebovali jen sem tam připomenout, že florbal je týmová hra a individuální úspěch je až na druhém místě. Třetím soupeřem byl pro nás GO-GO Horšovský tým, i když v tomto zápase padlo nejvíce branek, byl to pro nás soupeř nejhouževnatější, který po celou dobu chtěl hrát a nestahoval se v pěti před vlastní bránu, tento zápas kluky bolel, ale po vítězství se mohli radovat ze splněného cíle. Po třech výhrách, dvou vychytaných nulách a skóre 25:1 se kluci mohou těšit na poslední finálový turnaj, který se uskuteční 23.4.2022 v Plzni na Slavii.“


Elévové

Velký turnaj odehráli v Chodově naši elévové. Do boje šly hned tři karlovarské týmy. Ty měly na programu celkem pět náročných a atraktivních duelů. Na všech našich hráčích byl vidět progres, který od začátku sezóny ušli, přítomné diváky v hale bavili atraktivní hrou, plnou branek a krásných akcí. Všichni si turnaj maximálně užili a byla vidět jejich radost ze hry. Trenéři si kromě řady zážitků odnesli i řadu nových poznatků, které se jim budou v další práci hodit.


Starší žákyně

Starší žákyně vyrazily v neděli na turnaj do Plzně. Naše dívky čekaly tři těžká střetnutí proti konkurentkám z Karlovarského i Plzeňského kraje. Svěřenkyně Lukáše Grundlera vstoupily do turnaje proti Sokolovu, kde se jim bohužel úplně nedařilo, především střelecky. Produktivita se výrazně zlepšila s Mariánskými Lázněmi, s tímto soupeřem to holkám, jak se říká lepilo a výsledkem byla jasná výhra. Proti suverénovi soutěže plzeňské Slavii starší žákyně bojovaly statečně, i tentokrát je o lepší výsledek připravila plzeňská brankářka. Celkově naše hráčky odehrály pěkný turnaj, zároveň však mají stále na čem pracovat.