U23

Atraktivní střetnutí bylo na programu v sobotu v Plzni. Zde proti sobě nastoupil náš tým U23 a proti němu v regionálním derby Cheb. Do zápasu vstoupili náš soupeř, který šel velmi rychle do vedení, karlovarští se rozjížděli pomaleji a tak si na první branku museli počkat až do jedenácté minuty, kdy přesilovou hru zužitkoval Honza Smolka. Citelnou ránu pak svému soupeři zasadil Jirka Mutínský, který skóroval pouze vteřinu před první sirénou. Na 3:1 pak zvýšil Tomáš Zdeněk. Chebu se sice povedlo snížit, bohužel pro něj vzápětí nešťastně skóroval i do vlastní sítě a rozdíl mezi oběma soupeři byl tak opět dvoubrankový. Když zkraje závěrečné části přidali své druhé branky v zápase Jirka Mutínský s Tomášem Zdeňkem vypadalo to již s karlovarskými nadějemi na body velmi slibně, což ještě umocnil sedmým gólem Honza Mašát. Cheb už v závěru pouze snížil, nic to však nezměnilo na tom, že ze zápasu odešel poražen. Tým U23 nakonec roli favorita zvládl a před posledním dvojzápasem má vše ve svých rukou. Postupová matematika je jasná, k jistotě mu stačí ze zbylých dvou utkání jedno vyhrát.

USK Akademik Cheb - FB Hurrican Karlovy Vary B U23 3:7
branky:
2. Jan Kugel, 22. Jan Kugel, 36. Jan Kirchman - 11. Jan Smolka, 12. Jiří Mutínský, 17. Tomáš Zdeněk, 24. Daniel Ševčík, 25. Jiří Mutínský, 29. Tomáš Zdeněk, 33. Jan Mašát; rozhodčí: Jaroslav Němeček - Matouš Eret; vyloučení: 5:1; využití: 0:1; diváků: 4; zásahy brankářů: Kryštof Kantor 14 - Tomáš Bartůšek 17; po třetinách: 1:2, 1:2, 1:3;

Mladší žáci

Mladší žáci Black o víkendu hráli v Ostrově, kde je čekaly čtyři atraktivní zápasy. Na to jak se jim v nich dařilo jsme se zeptali trenéra Filipa Moravce.

„Sedm poločasů jsme, i přes chybějící dovednost, předváděli aktivní hru, se snahou dostávat soupeře pod tlak a získávat míčky. V tom posledním jsme se asi viděli už doma a vše dobré, co se v tu chvíli dalo najít, zmizelo. Každopádně pokud tato parta hráčů bude chtít hrát florbal dále a zlepšovat se, bude muset na sobě zapracovat. Někteří více na kondici, někdo na dovednostech, každopádně je spoustu práce před námi. Díky rozhodčím, pořadatelům i svým hráčům za turnaj.“

Elévové

Tři týmy elévů vyráželi o víkendu do Toužimi, kde se jim dařilo skvěle, což potvrdil i trenér Jaromír Péc.

„Na další turnaj jsme se vypravili do Toužimi. Turnaj měl netradiční koncepci, především díky dvěma open týmům. Každý z našich třech týmů tudíž neodehrál obvyklých pět utkání, ale pouze tři. Nejzajímavějším duelem celého turnaje bylo střetnutí mezi týmem Blue a Slavií Plzeň. Toto utkání nabídlo mnoho dramatických momentů a bylo divácky atraktivní. Kromě vítezství, si naši borci ze zápasu odnesli i mnoho cenných zkušeností. Vůbec poprvé v letošní sezóně měli možnost poměřit své síly s týmem z jiného regionu, což mělo pro kluky obrovský přínos. Konečně zjistili, že k dobrým výsledkům jim nestačí pouze poloviční výkony. I tentokrát se v našich řadách objevilo několik nováčků, kteří poprvé poznali pravou zápasovou atmosféru. Na závěr bych rád poděkoval všem hráčům, trenérům, rodičům a rozhodčím za skvělý turnaj.“