Starší žákyně

Starší žákyně o víkendu čekaly další tři zápasy, tentokrát v Mariánských Lázních, kde se jim povedlo ukořistit dvě vítězství. Logicky tak v týmu panovala dobrá nálada, jak nám ale potvrdil hlavní trenér Lukáš Grundler je stále na čem pracovat.

„Na turnaj jsme opět vyrazili s osekanou sestavou. Hned do prvního utkání jsme nastoupili s jasným cílem a to získat balónek a co nejrychleji skórovat, bohužel se nám to úplně nepodařilo, naproti tomu jsme si sami jednu klíčovou hráčku soupeře nepohlídali, což bylo klíčové pro finální výsledek zápasu. Proti Mariánským Lázním jsme se opět trochu trápili, zlepšení nastalo až ve druhé polovině po změně sestavy, kdy se nám povedlo soupeřkám vnutit naší hru. Do třetího utkání se Sokolovem jsme nevstoupili dobře, soupeř nás přehrával a celkově byl aktivnější. Nám úplně nepomohlo ani zranění jedné z hráček, díky čemuž jsme museli dohrávat pouze na pět hráček. Naštěstí se nám povedla druhý poločas, kdy jsme zvrátili utkání v náš prospěch.

Celkově nás turnaj v Mariánských Lázních stál spoustu sil, především z toho důvodu, že jsme neustále museli dotahovat nepříznivé skóre. Chtěl bych pochválit hráčky za řadu povedených herních situací, které nám v kombinaci s trpělivou hrou přinesly těžce vydřená vítězství.“

Junioři

Juniory čekal další výjezd do České Lípy, kde si chtěli trochu zlepšit reputaci po sérii několika porážek. Náš tým musel vyrazit k utkání v omezeném počtu a bohužel od úvodu tahal za kratší konec. Domácí totiž byli při chuti a již v desáté minutě vedli 3:0, to domácí povzbudilo a karlovarští se už do zápasu dostávali horko těžko. První úspěch oslavili až v šestadvacáté minutě, v tu dobu však byla jejich ztráta již pětibranková. Ondra Ančinec pak sice přidal do přestávky ještě jednu trefu, přesně bohužel mířila i Česká Lípa, která si tak kontrolovala jasné vedení. Třetí část už se spíš jen dohrávala, domácí přidali další tři góly a po výsledku 10:3 se mohli radovat ze zisku bodů. Hurricanům nestačili ani dvě branky Petra Jedličky a ze severu Čech si odvezli již čtvrtou porážku v řadě.

Hodnocení utkání od trenéra Patrika Horáka: „Dnes to z naší strany rozhodně nebyl dobrý výkon, v první třetině jsme vyrobili velké množství individuálních chyb a soupeře tak pustili do vedení. Lípu to nakoplo, zbytek zápasu měla pod kontrolou. My jsme chtěli od druhé třetinu hru více zjednodušit, rychleji se dostávat do útočného pásma, ale kvalita dnes na naší straně chyběla. Toho soupeř plně využil a zaslouženě získal tři body. Děkujeme za zápas a doufáme, že v dalších kolech budeme silnější.“

FBC Česká Lípa - FB Hurrican Karlovy Vary 10:3
branky:
3. Ondřej Kopič, 4. Ladislav Pekárek, 11. Ondřej Kopič, 23. Ondřej Kopič, 27. Ladislav Pekárek, 31. Martin Tejnor, 40. Ondřej Kopič, 42. Filip Cobl, 43. Ladislav Pekárek, 54. Ladislav Pekárek - 27. Petr Jedlička, 36. Ondřej Ančinec, 56. Petr Jedlička; rozhodčí: Lukáš Mucha - David Scholz; vyloučení: 4:1; využití: 0:0; diváků: 47; zásahy brankářů: Vojtěch Jirka 35 - Tomáš Heimerle 44; po třetinách: 3:0, 4:2, 3:1;

Elévové

Elévové se na domácím turnaji museli obejít bez svého hlavního trenéra Jaromíra Péce, kterého nahradil Filip Moravec a i on se s námi podělil o své dojmy z turnaje.

„Na turnaj jsme dorazili v počtu tak akorát na sestavení tří týmů, na všechny hráče čekal náročný program. Za bojovnost a nasazení se sluší všechny hráče pochválit, i přes občasné výpadky ve hře způsobené únavou a možná i večerním časem turnaje. Herně mi u některých chyběl nebezpečnější pohyb s míčkem, občas jsme se až moc cpali do mantinelu a do hráčů, díky čemuž jsme museli absolvovat zbytečné osobní souboje. Ale určitě máme v této kategorii spoustu šikovných borců, ve kterých vidím potenciál do budoucna a těším se na ně ve starších kategoriích“