Junioři

Již bez šance na postup do play off zakončili o víkendu junioři sezónu plzeňským dvojzápasem. Prvním soupeřem bylo v sobotu FBC Plzeň. Utkání bylo od úvodu hodně opatrné, v první třetina byly k vidění pouze dvě branky, po jedné na každé straně. Karlovarský tým mohl slavit zásluhou Martina Tvrdka. Ve druhé třetině rozjeli karlovarští hráči kolotoč a po brankách Honzy Mašáta, Michala Szappanose a Ondry Kalacha šli do vedení 4:1. Tyto tři branky navíc dokázali vtěsnat do pouhých devíti minut. Ve třetí části se Plzeň snažila výsledek zvrátit, Martin Tvrdek s Michalem Szappanosem se však podruhé dokázali zapsat do statistik a když pak přidal sedmý gól Ondra Ančinec bylo o zisku bodů rozhodnuto.

Pozápasový komentář trenéra Martina Kratochvíla: „Dnes jsme konečně hráli naší hru. Hráči plnili domluvenou hru a také to podle toho vypadalo. Soupeře jsme nepustli do žádných výrazných šancí a konečně jsme prolomili střeleckou smůlu. Zaslouženě si vezeme domu 3 body. Děkuji soupeři za zápas.“

FbC Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 3:7
branky: 
17. Vítek Vyčíchlo, 47. Vojtěch Mrvík, 60. Jan Baštýn - 13. Martin Tvrdek, 25. Jan Mašát, 27. Michal Szappanos, 34. Ondřej Kalach, 46. Michal Szappanos, 53. Ondřej Ančinec, 60. Martin Tvrdek; rozhodčí: Jan Husák - Jakub Šimek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 31; zásahy brankářů: Petr Smazal 26 - Tomáš Heimerle 30; po třetinách: 1:1, 0:3, 2:3;

Úplně posledním soupeřem pak byla Slavia Plzeň. I zde to to byli Hurricani, kdo jako první šel do vedení, když svou první branku zapsal dorostenec David John. Jinak však byla první třetina hodně špatná, jelikož Plzeň v její druhé polovině střelecky zářila a šesti trefami si vypracovala pohodlný náskok. Jasná úvodní třetina bohužel ovlivnila i další průběh, ve kterém už kluci neměli sílu s výsledkem něco udělat. Slavia výsledek kontrolovala a trefy Vojty Slavíka a Martina Prokopce již stačili pouze na korekci stavu. 

Pozápasový komentář trenéra Jana Smolky: „Dnešní utkání poznamenala špatná první třetina. Soupeř nám dal lekci v proměňování šancí. Ve druhé třetině se naše hra výrazně zlepšila, avšak soupeř si výsledek zkušeně pohlídal. Polovinu poslední části jsme hráli nejlépe, ale bohužel postupně hráči mentálně odešli. Gratuluji soupeři k vítezství a hodně štěstí ve vyřazovací části.“

FBŠ SLAVIA Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 11:3
branky: 
12. Jan Huleš, 14. Tomáš Mastný, 17. Jan Huleš, 18. Jakub Šedivý, 20. Matyáš Moller, 20. Lukáš Netrh, 26. Patrik Med, 37. Patrik Med, 57. Marek Fuchs, 58. Adam Stejskal, 59. Jakub Šedivý - 11. David John, 22. Vojtěch Slavík, 55. Martin Prokopec; rozhodčí: Matěj Novák - Václav John; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 33; zásahy brankářů: Patrik Urban 10 - Jan Kolínek 13, Alois Švabčík 7; po třetinách: 6:1, 2:1, 3:1;


Dorost

Forma dorostenců jde v posledních týdnech nahoru. Po utrápených výsledcích se jim konečně daří pravidelně vozit body a své výkony stupňují vzhledem k blížícímu se play off, které je za nedlouho čeká. Je tedy jasné, že po turnaji mohl být trenér Filip Moravec spokojen.

„Chtěl bych poděkovat hned na začátku hráčům za předvedené výkony. Odehráli jsme dva dobré zápasy, navázali jsme na minulé kolo a před play-off si zvedli sebevědomí. Škoda, že jsme zejména v prvním zápase nevolili lepší řešení a nebyli tak více nebezpeční, přesto jsme si několik šancí vypracovali a jeden gól z nich byl málo. Ve druhém zápase jsme se ze začátku “báli” zakončovat, když jsme tenhle strach odbourali, konečně jsme protrhli střeleckou impotenci a vypracovali si náskok, který jsme udrželi až do konce. Zasloužené tři body, povzbuzení před play-off. Těšíme se na něj.“


Mladší žáci

V cestě letošním ročníkem Plzeňské ligy pokračovali o víkendu i mladší žáci. A i zde jsme se zeptali trenéra Filipa Moravce, jak celý turnaj viděl.

„V neděli nás čekal další turnaj v Plzeňské lize mladších žáků. Odehráli jsme těžká utkání proti Tachovu a FBC Plzeň, obě fyzicky náročná, ale zvládnutá z naší strany. Chtěli jsme jako vždy hrát velmi aktivně, z části se nám dařilo dostávat soupeře na rozehrávce pod tlak, ale dostupování hráčů na mantinelu by mohlo být mnohem lepší. I v útočné fázi budeme muset na spoustě věcech zapracovat, ale tady bych chtěl pochválit hlavně kluky, že byli schopni reagovat na zpětnou vazbu a posouvat některé věci přímo v zápase. Díky všem za turnaj.“


Přípravka

Velký turnaj přípravek se v neděli odehrál v naší domácí Hale míčových sportů. První zápasy se rozběhly již v osm hodin. Náš klub vyslal do boje tradičně tři týmy, které opět předváděly vynikající výkony, nevypustily jediný souboj a potěšily všechny fanoušky, kterých se v hledišti sešlo opravdu mnoho. Kromě mohutného fandění připravili rodiče všem hráčům bohaté občerstvení, což jistě naše hráče nakoplo k ještě lepším výkonům. V hledišti se také objevilo několik hráčů z řad našeho A-týmu, kteří přišli naše budoucí naděje podpořit. A aby toho nebylo málo, tak si celý den přípravka zpestřila nástupem s hráči na čtvrtfinále 1.ligy s Kladnem, kde se zároveň postarala i o přestávkový program.


Starší žákyně

Aby toho nebylo málo, tak doma hrály v neděli i starší žákyně, ty čekaly tři náročné zápasy, se kterými se popasovaly velmi dobře. Po turnaji se s námi o své dojmy podělil trenér Lukáš Grundler.

"Turnaj na domácím hřišti jsme pojali trochu jinak. Hrálo se na dvě hřiště, s přibližně 20 minutovými pauzami mezi zápasy. Což nám vyhovovalo, jelikož jsme byli neustále v tempu. Také velkou část utkání vedly hráčky z vyšší kategorie a to Anastázie Stejskalová a Denisa Nevšímalová. Ponechal jsem zodpovědnost na hráčkách a do zápasů jsem zasahoval pouze mentorsky.

Chválím, že to zvládly hráčky jak na pozici trenérské, tak i hráčky na hřišti, kdy se vzájemně respektovaly a zároveň se po florbalové stránce posouvaly. Výhru proti Sokolovu měly dost vydřenou, jelikož jsme část utkání byli horším týmem. 

Zápas proti Mariánským Lázní byl v naší režii a většinu zápasu jsme drželi vedení. Jenom zase ten začátek se nám nepovedlo zachytit.

V utkání proti Plzni se nám nedařilo včas přistupovat k hráčkám a byli jsme všude vždy o dva kroky pozdě, to nás stálo plno sil i prohraný zápas."

Jelikož tým na turnaji vedly převážně dvě hráčky z výběru juniorek, tak i jich jsme se museli zeptat na dojmy z turnaje.

Denisa Nevšímalová: "Holky hrály hezky, ale potřebují čas na to, aby se rozehrály. Chtělo by to, aby začaly zápasy hrát naplno hned od začátku a nezapínat pozdě. Prostor ke zlepšení vidím v rozebírání hráčů a nezachycení náběhů, z toho jsme dostávali nejvíce gólů."

Anastázie Stejskalová: "Na výkonu holek bych určitě ocenila snahu. V zápasech měly dost šancí, které se jim naštěstí povedlo proměňovat. Každopádně stále je na čem pracovat. Nicméně turnaj hodnotím pozitivně, některé hračky hrají krátkou dobu a proto si myslím že šest bodů, které si odnesly jsou opravdu zasloužené."