Junioři

Po ne příliš povedeném startu do ligy forma našich juniorů začíná stoupat. Minulý týden ukořistili na domácí palubovce proti České Lípě první tři body, které chtěli potvrdit v pátek, kdy k atraktivnímu zápasu přicestovali florbalisté Chomutova.

Domácí vstoupili do zápasu dobře a za svojí aktivitu byli odměněni rychlými dvěma brankami, o které se v osmé minutě postarali Honza Mašát a Tomáš Smolka. Hurricani chtěli poté svého soupeře zatlačit a přidat případně další góly. Místo toho se však museli bránit, jelikož je čekaly v rychlém sledu tři oslabení. Ani jedno naštěstí Chomutov nezužitkoval, do první sirény se tak skóre již nezměnilo.

Na startu druhé třetiny přežili karlovarští tlak soupeře a poté sami udeřili. Nejprve Adam Zahraj a po něm i Petr Nöbauer zvýšili již na 4:0.

Zatím co první dvě třetiny příliš gólové nebyli, tak v té třetí se s brankami roztrhl pytel. Již po dvou minutách se prosadil podruhé v zápase kapitán Tomáš Smolka. Pouhých patnáct vteřin nato se poprvé radovali také hosté, kteří konečně našli recept na jinak skvěle chytajícího Tomáš Heimerleho. Když pak karlovarský gólman kapituloval podruhé, vypadalo to, že budeme svědky dramatu. To se naštěstí nekonalo, svěřencům Honzy Smolky to tam totiž konečně začalo padat a díky čtyřem trefám si vypracovali pohodlný náskok 9:2. Dvěma góly se prezentoval Filip Nevšímal, po jednom přidali Matěj Korbel s Adamem Zahrajem. Chomutov sice ještě v závěru korigoval. To však nic nezměnilo na tom, že tři body zůstaly v Karlových Varech.

Hodnocení utkání z pohledu trenéra Jana Smolky: „Doposud nejlepší vstup do zápasu, kdy jsme nedovolili soupeři větší tlak. První dvě třetiny nás trápila koncovka, kdy už mohlo být o výsledku rozhodnuto dříve. V poslední části soupeř otevřel obranu a my jsme toho využili. Potvrdili jsme výkonem naší stoupající formu. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům za podporu. Soupeři přejeme šťastnou cestu domů.“

FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Chomutov 9:3
branky:
8. Tomáš Smolka, 8. Jan Mašát, 32. Adam Zahraj, 37. Petr Nöbauer, 43. Tomáš Smolka, 50. Adam Zahraj, 54. Filip Nevšímal, 57. Filip Nevšímal, 58. Matěj Korbel - 43. Martin Šnobr, 45. Marek Nekuda, 59. Tomáš Kotlan; rozhodčí: Dalibor Berka - Michal Žáček; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Tomáš Heimerle 20 - Lukáš Kopecký 18; po třetinách: 2:0, 2:0, 5:3;

Elévové

Turnaj elévů očima hlavního trenéra Jaromíra Péce: „Turnajový víkend jsme započali v pátek večer teambuildingovou akcí v karlovarském bazénu, kterou si děti moc užily. Ráno jsme se přesunuli na turnaj do Toužimi, kde jsme odehráli 15 skvělých utkání i přes značně oslabenou sestavu, díky slavné nemoci. Všechny tři týmy bojovaly až do konce každého utkání a snažily se co nejlépe plnit pokyny trenérů. Chtěl bych moc poděkovat hráčům, rodičům, trenérům a pořadatelům za super turnaj.“

U23

Více než dva měsíce čekal nově vzniklý tým U23 na premiérový start. Čekání skončilo v neděli, kdy v Tachově zahájil svou pouť Karlovarskou a Plzeňskou ligou mužů. Na úvod kluky čekala Tlučná a v podvečer pak Klatovy.

Na historicky první branku týmu U23 se proti Tlučné čekalo necelých deset minut a postaral se o ní navrátilec do sestavy Jirka Mutínský. O vítězství karlovarských se rozhodlo ve druhé třetině, kdy si vypracovali zásluhou Honzy Mašáta a Ondry Kalacha vedení 3:1. To ještě zvýraznil v úvodu třetí části opět Honza Mašát. Tlučné se sice ještě povedlo snížit, byla to už jen kosmetická úprava výsledku.

TJ Tlučná - FB Hurrican Karlovy Vary B U23 2:4
branky:
18. Lukáš Komanec, 35. Jan Čipera - 10. Jiří Mutínský, 18. Jan Mašát, 21. Ondřej Kalach, 25. Jan Mašát; rozhodčí: Dalibor Berka - Dominik Bartoš; vyloučení: 3:1; využití: 0:3; diváků: 20; zásahy brankářů: Zdeněk Soukup 16 - Tomáš Bartůšek 9; po třetinách: 0:1, 1:2, 1:1;

Do druhého utkání proti dosud neporaženým Klatovům vstoupili naši borci skvěle a již v šesté minutě šli díky Dominiku Brtkovi, Michalu Szappanosovi a Honzovi Mašátovi do vedení 3:0. Klatovy však ukázaly, že nebudou jednoduchým soupeřem a čtyřmi zásahy na konci první třetiny a na začátku té druhé překlopily vedení na svou stranu. Štěpán Maaz sice velmi rychle srovnal, šťastnější po čtyřiadvaceti minutách však byl přeci jen náš soupeř. V závěrečné části se ukázala kvalita karlovarských hráčů a Filip Nevšímal s Michalem Hůlou opět překlopili vedení na naší stranou a tak to i zůstalo do závěrečného hvizdu.

První turnaj a hned šest bodů. Lepší start si tým U23 nemohl přát. O další body budou Hurricani bojovat již o tomto víkendu, kdy jedou do Rokycan.

FB Hurrican Karlovy Vary B U23 - SPORT CLUB Klatovy 6:5
branky:
4. Dominik Brtek, 5. Michal Szappanos, 6. Jan Mašát, 18. Štěpán Maaz, 27. Filip Nevšímal, 30. Michal Hůla - 6. Adam Žežula, 9. Patrik Hrubý, 13. Jan Holý, 15. Patrik Hrubý, 19. Lukáš Joachimsthaler; rozhodčí: Dalibor Berka - Dominik Bartoš; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 3; zásahy brankářů: Alois Švabčík 5, Tomáš Bartůšek 11 - Marek Štauber 8; po třetinách: 3:2, 1:3, 2:0;

Starší žáci

Hodnocení týmu Black starších žáků trenérem Filipem Moravcem: „V našich výkonech jde vidět stoupající tendence, oproti minulému turnaji jsme navíc byli i střelecky potentní a zaslouženě turnaj vyhráli. Stále máme při zápasech výpadky, zejména v obranné fázi, kde jsme často laxní a málo důrazní, hrajeme hrozně moc holemi místo tělem. Pozitivem je určitě naše útočná hra, kde se nám daří stále více dominovat na středu hřiště, navíc k tomu začínáme dříve dávat míček od hokejky a naše hra se tak zrychlila. Stále ale máme velký prostor ke zlepšení, proto doufám, že neusneme na vavřínech a budeme na tréninku usilovně pracovat na zlepšení našeho výkonu.“

Tým White hrál v neděli v Rokycanech, kde se musel obejít bez svého hlavního trenéra Petra Švece. Místo něj se provizorně postavil na střídačku Vladimír Ježek, který pro nás i celý turnaj zhodnotil.

„Kombinované družstvo starších a mladších žáků si vedlo v turnaji dobře. Bohužel nás provázejí velmi nevyrovnané výkony. S výbornou Plzní kluci měli štěstí v první půli, že neprohrávali. Ve druhé půlce se obraz hry velice zlepšil, hráli jsme více na půlce soupeře, přesto soupeř vyrovnal a mohli jsme i prohrát. I tak si myslím, že remíza byla zasloužená. S b-týmem Tachova jsme promarnili mnoho vyložených šancí, netrefili jsme prázdnou bránu a nastříleli několik tyček. Výhra zasloužená, kluci to nevzdali i když se nedařilo. Proti Rokycanům jsme předvedli florbal, ze kterého boleli oči, soupeře jsme hrozivě podcenili, to se nám nemůže stát. I když jsme po půlce vedli 4:2, tak kluci nezopakovali nic dobrého z prvních dvou utkání. Teprve po důrazné domluvě v poločase se hra zlepšila a výsledkem byla zasloužená vysoká výhra.
Na závěr bych chtěl popřát brzké uzdravení Péťovi Švecovi, který se turnaje bohužel nemohl z důvodu nemoci zúčastnit.