Domácí vstoupili do utkání s velkým elánem a již po šestadvaceti vteřinách šli do vedení, v páté minutě pak navázal Vojtěch Horák a krátce před polovinou úvodní třetiny završil studenou sprchu pro karlovarský výběr gólem na 3:0 Ondřej Bouma. Našim hráčům se povedlo snížit až v osmnácté minutě, kdy sice nevyužili přesilovou hru, krátce po jejím skončení se přeci jen prosadil Adam Zahraj. Hned následující střídání však znovu udeřil Falcon a Filip Ouředníček určil po dvaceti minutách stav 4:1.

Ve druhé třetině přepnuli svěřenci Miroslava Závory na vyšší rychlostní stupeň a začali postupně umazávat ze svého manka. Vše odstartoval po přihrávce Daniela Péce Vít Hrbáček, v osmadvacáté minutě pak dostal svůj tým na kontakt Lukáš Staněk. Domácí měli šanci znovu odskočit díky přesilové hru, tu však nevyužili a navíc sami inkasovali, podruhé v zápase se trefil Vít Hrbáček a srovnal na 4:4. A bylo ještě lépe, Marek Hozman totiž překlopil vývoj utkání poprvé na naší stranu.

Jak skončila druhá třetina, tak začala ta třetí. Přesně po dvou minutách navýšil veden na rozdíl dvou branek Jiří Lebeda. Stejný hráč poté v samotném závěru uzavřel střelou do prázdné branky na konečných 4:7. I přes pomalý rozjezd A-tým nakonec splnil roli favorita a postupuje do osmifinále, v něm na něj čeká repríza souboje z minulého víkendu proti pražské Spartě.