Utkání dvanáctého a třináctého celku začalo z obou stran poměrně opatrně, moc šancí k vidění nebylo a byla to spíše taková vyčkávaná. Skóre se poprvé měnilo až v osmé minutě, kdy se Matyáš Kalina dostal na středu k volnému míčku a tvrdou střelou prostřelil Adama Draslara. Karlovarští dlouho naráželi na Eduarda Vladaře v domácí brance, jeho neprůstřelnost ukončil až v devatenácté minutě Matěj Korbel parádní bombou pod břevno.

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu, žádné zběsilé tempo k vidění nebylo. Trochu vzrušení přišlo opět až v osmadvacáté minutě, kdy dostal Michal Strachota k dispozici trestné střílení, se kterým si skvěle poradil a poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení. Více se toho již v prostředním dějství nestalo, s několika nebezpečnými pokusy si oba brankáři dokázali poradit. Za zmínku stojí určitě také naše úspěšně odbráněné oslabení, což se proti týmu s nejlepšími přesilovkami určitě počítá.

Závěrečná třetina začala pro výběr trenéra Miroslava Závory tím nejhorším možným způsobem, po pouhých padesáti vteřinách slavil vyrovnání úspěšnou dorážkou Jakub Černý. Naši muži se však nezalekli a v devětačtyřicáté minutě si vzali vedení zpět, Michal Strachota vybídl ke skórování Jiřího Lebedu a ten nabídnou šancí nepohrdl. Bohužel ani tento stav dlouho nevydržel a Adam Drastich šťastnou střelou rychle srovnal. V závěru poté již bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu a na řadu tak přišlo prodloužení.

Ani nastavený čas o vítězi nerozhodl a tak halu ve Štěrboholích čekaly samostatné nájezdy. Hned v tom prvním se parádním freestylovým zakončením prosadil Vojtěch Kún. Na druhé straně Adam Draslar vychytal jak Michaela Petráně, tak Matyáše Kalinu. Za karlovarský tým jeli ještě Daniel Péc a Michal Strachota a zatímco prvně jmenovaný neuspěl, tak Michal Strachota vyšperkoval svůj povedený zápas dalším gólem a zařídil A-týmu bod navíc za výhru 3:4.

Muži tedy znovu uspěli venku a v tabulce poskočili již na jedenácté místo. Na závěr je potřeba určitě poděkovat také fanouškům, kterých nás v Praze přišlo podpořit opravdu hodně a my věříme, že nám přijdete fandit i v neděli doma proti Black Angels.

Sestřih z utkání naleznete zde

Hodnocení utkání od hlavního trenéra Miroslava Závory a nejlepšího hráče Michala Strachoty naleznete zde