Úvod zápasu se proměnil ve festival spálených šancí, především tedy na karlovarské straně. Střeleckou smůlu protrhl až ve třinácté minutě Vojta Ježek, pro kterého to zároveň byla první branka v našem dresu. Úvodní branka domácí nakopla a i nadále to byli oni, kdo udával tempo hry a svou převahu proměnili brzy v druhý gól o který se postaral Michal Klápa. Havířov pak sice díky chybě v naší obraně snížil, ještě před první sirénou však opět zafungovala spolupráce mezi Michalem Strachotou a zakončujícím Michalem Klápou, který si tak během necelé minuty zapsal do listiny střelců podruhé.

Zkraje prostřední části o sobě dal vědět i poslední člen elitního útoku, Miloš Tyl z nulového úhlu dokázal využít odrazu o jednoho z havířovských obránců. Pátou branku přidal po secvičeném signálu Tomáš Nushart. Dominance domácích pokračovala i nadále, již na 6:1 zvýšil Michal Klápa, který skvěle zakončil přečíslení s Milošem Tylem. Havířov se dostával do šancí jen zřídka, jedna z nich však úspěch slavila a před závěrečným dějstvím byl tak rozdíl ve skóre čtyřbrankový.

První polovina třetí třetiny by se dala nazvat one man show Michala Strachoty. Karlovarský útočník během deseti minut nasypal novému havířovskému gólmanovi do branky hattrick a zejména druhá trefa stála opravdu za to, kdy si v oslabení udělal ze všech soupeřů kužely a chladnokrevně zakončil. Ale nebylo to jen o Kofbojovi, krátce po jeho posledním zásahu se o slovo přihlásila mladá karlovarská formace, konkrétně Jirka Šťovíček, který stále ještě jako junior dočkal ve třetím zápase premiérové trefy v A-týmu. Na konečných 11:2 uzavřel čtrnáct vteřin před koncem z přesilové hry Tomáš Nushart.

Šest bodů (3+3) Michala Strachoty, který si po návratu do Varů drží neskutečnou formu a premiérové trefy Vojty Ježka a Jirky Šťovíčka. A-tým splnil povinnost a připisuje si tak první domácí body v této sezóně. Celkem už jich máme šest, díky čemuž se v tabulce držíme na čtvrtém místě. Příští víkend míří muži opět ven, tentokrát je čeká FBC Letka.

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ Slovan Havířov 11:2
branky:
13. Vojtěch Ježek, 19. Michal Klápa, 20. Michal Klápa, 21. Miloš Tyl, 28. Tomáš Nushart, 33. Michal Klápa, 41. Michal Strachota, 50. Michal Strachota, 51. Michal Strachota, 54. Jiří Šťovíček, 60. Tomáš Nushart - 19. Kryštof Fusek, 39. Patrik Charvát; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 168; zásahy brankářů: Daniel Váradi 18 - Lukáš Vrba 21, Daniel Buroň 7; po třetinách: 3:1, 3:1, 5:0;