Již úvod zápasu naznačil, že půjde opravdu o těžký duel, domácí několikrát ohrozili branku Dana Váradiho, prozatím neúspěšně. Byli to tak karlovarští, kdo se jako první dokázal prosadit, konkrétně nejproduktivnější hráč soutěže Michal Strachota předvedl fanouškům v hale něco ze svého umění. Letka však dokázala brzy odpovědět, když využila přesilovou hru.

O výsledku zápasu rozhodlo prvních deset minut prostřední části, náš tým začal kupit chyby v obraně, které Letka dokázala využít a rychle tak odskočit do vedení 5:1. Krátce po páté inkasované brance sice snížil Tomáš Nushart a krátce před druhou sirénou i Dan Nicklas. Jinak to však z pohledu svěřenců Martina Kratochvíla nebyla vůbec povedená třetina.

V závěrečné fázi zápasu vrhli naši borci všechny síly do útoku a svého soupeře pořádně zmáčkli, domácí obrana ve spolupráci s gólmanem však fungovala velmi dobře a tak až do šestapadesáté minuty platilo skóre 5:3. Zatímco Hurricani se v útoku trápili, tak Letka jeden ze svých rychlých protiútoku zužitkovala a přiblížila se zisku třech bodů. Dvaadvacet vteřin před koncem ještě snížil Honza Zavadil, na obrat už však bylo pozdě. Domácí pak v samotném závěru upravili na konečných 7:4 a tři body tak zůstali v jejich moci.

A-tým tedy zápas s konkurentem v tabulce nezvládl a připisuje si druhou porážku v sezóně. Není však čas nad tím přemýšlet, již v úterý totiž do Míčovky dorazí Petrovice.

FBC Letka Toman Finance Group - FB Hurrican Karlovy Vary 7:4
branky:
11. Vojtěch Blana, 21. Vojtěch Blana, 25. Radim Kahánek, 28. Martin Děček, 30. Martin Krupa, 57. Tomáš Hanzlík, 60. Jiří Šrámek - 8. Michal Strachota, 31. Tomáš Nushart, 39. Daniel Nicklas, 60. Jan Zavadil; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Roman Fučík 34 - Daniel Váradi 20; po třetinách: 1:1, 4:2, 2:1;