Náš soupeř musel k zápasu urazit pořádnou dálku, byl to právě on, kdo se jako první dokázal prosadit, stačilo mu na to pouhých pětačtyřicet sekund. Karlovarští se dlouho v zakončení trápili, střeleckou mizérii protrhl až v sedmnácté minutě Michal Klápa. První útok se o slovo přihlásil za chvíli znovu, Michal Strachota po dorážce poslal Vary do vedení.

Druhá třetina začala domácím náporem, kterého zužitkoval Miloš Tyl. Petrovice však přispěchaly s rychlou odpovědí, když potrestaly nedůraz v karlovarské obraně. I hned po rozehrání fanouškům opět předvedl něco ze své geniality Michal Strachota, který sólem přes celé hřiště zvýšil na 4:2. Poté si vzal slovo při chuti hrající Miloš Tyl, který dvakrát rozjásal 312 domácích fanoušků a určil stav před závěrečnou třetinou 6:3.

Jak to vypadalo, že domácí budou mít zápas pod kontrolou, tak se jim vůbec nevyvedl úvod třetí části, kdy Petrovice dvakrát udeřily a zadělaly na drama. Více klidu na florbalky přinesli Tomáš Nushart a Michal Strachota, kterým na dva góly stačilo dvacet vteřin. Hosté dokázali ještě korigovat a při hře bez brankáře pořádně svému soupeři zatopili. Svěřenci Martina Kratochvíla to však zvládli, na konečných 9:6 pak pečetil v samotném závěru svým čtvrtým gólem Michal Strachota.

Kromě Kovboje zaznamenal pět bodů (3+2) také Miloš Tyl. A-tým splnil cíl, který se ovšem nerodil lehce a zapisuje důležité tři body do tabulky. O další bude bojovat již v neděli opět doma se Znojmem. A my věříme, že dorazíte v minimálně stejném počtu jako dnes a třeba dnešních 312 překonáme.

FB Hurrican Karlovy Vary - Z.F.K. Petrovice 9:6
branky:
17. Michal Klápa, 19. Michal Strachota, 24. Miloš Tyl, 25. Michal Strachota, 28. Miloš Tyl, 34. Miloš Tyl, 50. Michal Strachota, 50. Tomáš Nushart, 60. Michal Strachota - 1. Ondřej Firda, 25. Richard Klimek, 30. Petr Horák, 43. Petr Horák, 47. Dominik Chvastek, 54. Marek Brunowski; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 1:5; využití: 1:0; diváků: 312; zásahy brankářů: Václav Zavadil 20 - Maciej Bogdański 33; po třetinách: 2:1, 4:2, 3:3;