První třetina nabídla spíše takovou oťukávanou než nějaký super florbal, akcí příliš k vidění nebylo, jednu z nich však předvedl Vojta Kún, který našel před brankou volného Jiřího Lebedu a tomu již nezbývalo nic jiného než uklidit míček do odkryté domácí branky. V dalším průběhu úvodní periody pak karlovarští museli čelit přesilové hře soupeře, kterou však přežili bez újmy a do kabin si tak odnesli těsné vedení 0:1.

Druhá třetina začala početní výhodou také pro naše muže a ti s ní naložili o poznání lépe, Matěj Švarc dorážkou z malého brankoviště překonal Křepelku. V sedmadvacáté minutě to bylo již o tři branky, kdy parádní trefou zvyšoval karlovarský náskok Marek Hozman. Skvělou první polovinu zápasu pak uzavřel Daniel Péc, který dostal parádní pas od Lukáše Macháčka a opět neměl problém s tím přidat již čtvrtý gól. Poté se poprvé prosadili také domácí, konkrétně Ondřej Plíhal, i tak si však karlovarští mohli užívat pohodlný tříbrankový náskok.

Ve třetí části se očekával velký domácí nápor, jenže to byli znovu karlovarští hráči, kdo se postaral o změnu stavu, nejprve propadla domácímu gólmanovi střela Lukáše Macháčka, o pouhou minutu později pak Michal Klápa parádně tečoval do branky nahození od Matěje Korbela. Svěřenci Miroslava Závory již začali cítit, že jsou body blízko a jejich naděje ještě posílily góly Daniela Péce a Tomáše Smolky, oba dělilo pouhých sedmnáct vteřin. Vinohrady se poté vrhly do dlouhé hry bez brankáře, vytěžily z toho však pouze jedinou trefu Tomáše Gärtnera, všechny zbylé pokusy zneškodnil výborně chytající Adam Draslar, kterému navíc pomohli řadou důležitých bloků také obránci. Definitivní razítko na tři body dal pak v závěru Daniel Péc a zkompletoval tak hattrick.

A-tým přejel Vinohrady jasně 2:9 a slaví třetí výhru v letošní sezóně, zároveň stáhl ztrátu na dvanácté Butchis již na jeden bod. Nedílnou součástí nedělního úspěchu byli také fanoušci, kteří dorazili kluky na Vinohrady podpořit za což jim děkujeme a věříme, že se všichni společně uvidíme v pátek na posledním domácím utkání roku 2023 proti Mladé Boleslavi.