Karlovarskému týmu zatím v letošní sezóně nevychází úvody zápasů, jak s Bohemians, tak nyní s Vinohrady inkasovali velmi brzy, tentokrát již ve druhé minutě, kdy otevřel skóre Ondřej Plíhal. Domácí sice dokázali záhy srovnat, díky povedené kombinaci Martina Fenika se zakončujícím Jiřím Lebedou. Bohužel Vojtěch Krupička po pouhých čtrnácti vteřinách zařídil Vinohradům opět vedení, na 1:3 pak v deváté minutě zvyšoval Tomáš Gärtner. Naši hráči se v úvodním dějství nedokázali dostat příliš do hry a po úvodních dvaceti minutách ztráceli dvě branky.

Vlažný výkon pokračoval i v prostřední části, v pětadvacáté minutě zvyšoval již na 1:4 Ivan Pergler. Poté domácí začali být přeci jen aktivnější a i oni se dočkali branky, podruhé v zápase se trefil Jiří Lebeda. Další střelecké pokusy však skončily v náručí vinohradského gólmana a tak přes závěrečnou třetinou svítilo na světelné tabuli skóre 2:4.

Ideální šance na návrat do zápasu přišla v osmačtyřicáté minutě, kdy na trestnou lavici odešli krátce po sobě dva vinohradští hráči. Přesilovku pěti proti třem využil velmi rychlé Michal Klápa, tlak pokračoval i nadále a nakonec vyústil ve vyrovnání z hole Matěje Korbela, který dorazil míček do okryté branky. Poté si však vzaly slovo opět Vinohrady a Daniel Keller z nenápadné akce vrátil svému týmu vedení. Výběr trenéra Miroslava Závory však dostal k dispozici další přesilovou hru a tentokrát hned čtyřminutovou. Znovu však přišla chyba v obraně a trefa Tomáše Gärtnera znamenala dvougólový rozdíl ve skóre. Domácí nesložili zbraně a v jejich středu se ukázal jako správný lídr Michal Strachota, který dvěma skvělými střelami poslal zápas do prodloužení.

Nastavený čas začal úspěšně ubráněným karlovarským oslabením a dlouho to vypadalo, že se dočkáme nájezdů. Osmnáct vteřin před koncem však využil zaváhání Tomáš Gärtner a zařídil Vinohradům bod navíc.